ATLETICKÝ KROUŽEK

P3070010Ve školním roce 2016/2017 se na žádost rodičů obnovilo fungování atletického kroužku při ZŠ Čimelice. Je pravda, že po předchozích letech nezájmu jsem nečekal velkou účast. Přihlásilo se tolik dětí, že to nás to všechny překvapilo. Celkem je zapsáno třicet devět dětí.

Tréninky jsou dvakrát týdně, v úterý od 16:00 do 17:30 a v pátek od 18:00 do 19:00. Časem bychom chtěli páteční trénink posunout na dřívější čas, protože chodí děti převážně z prvního stupně a na ty je to dost pozdě. Vše se rozhodne po domluvě s rodiči.

Setkal jsem se i s názorem, že by tu atletika být neměla, že nemá takovou úroveň jako ve městech a velkých oddílech. S tím nesouhlasím, podle mě je skvělé, že v dnešní době počítačů děti chtějí sportovat. Atletika je základ pro všechny sporty. Jediné čím se nevyrovnáme velkým oddílům, je materiální vybavení. Co se týče výsledků, tak Matouš Boudný, který u nás s atletikou začal a jezdil sem na tréninky až do svého nástupu na sportovní gymnázium do Českých Budějovic, přivezl v patnácti letech stříbrnou medaili z juniorského halového mistrovství ČR a bronzovou medaili z halového mistrovství ČR dospělých, která je spojena i s juniorským národním rekordem. Stal se z něj úspěšný sprinter, který jezdí na závody po celé Evropě. Pokaždé, kdy mu to čas dovolí, sem jezdí pomáhat s tréninkem žáků, což je pro děti skvělý vzor a můžou si vyzkoušet i trochu jiný styl tréninku.

Rád bych vyzdvihl podporu školy, obce a rodičů, kteří pomáhají a bez jejichž podpory by se takové množství dětí nedalo zvládnout.

Václav Kačaba