IMG_2941

Celodenní výlet mateřinky do Tábora.

IMG_2941V minulém týdnu se uskutečnil celodenní výlet dětí druhé a třetí třídy z mateřské školy v Čimelicích do Tábora. Po příjezdu do Tábora následoval krátký přesun do ZOO – Větrovy, kde na děti čekalo loutkové představení pohádky „O štěstí.“ Po pohádce proběhla prohlídka zoologické zahrady s průvodkyní, která ji s námi prošla celou a poskytla všem zajímavé informace

o jednotlivých zvířatech. Po obědě nás autobus odvezl do Muzea čokolády a marcipánu, kde jsme se rozdělily na dvě skupiny. Předškoláci se vydali na prohlídku muzea, kde mohli vidět různé pohádkové bytosti, auta a panenky

z marcipánu nebo z čokolády. V podzemí muzea navštívili „ peklo“, které bylo natolik věrohodné, že některé děti vzaly nohy na ramena. Děti mladší třídy zamířily do dílničky muzea, kde si mohly z marcipánu tvořit dle vlastní fantazie nebo vykrajovat různé tvary. Lektorky dílniček dětem jednotlivé výrobky důkladně zabalily do celofánových sáčků a uložily do igelitových taštiček se jménem jednotlivých dětí. Poté se skupiny prohodily. Své výrobky si každý hrdě nesl do autobusu, který nás odvezl zpět k mateřince, kde už na děti čekali rodiče.

I když nám na počátku výletu trochu zapršelo, děti si jej náramně užily a domů si přivezly spoustu nových zážitků.

Za mateřinku v Čimelicích uč. Jitka Nosková

IMG_2951

IMG_2960

IMG_2995

001 003 

02 IMG_3904

0111

Autor příspěvku: zscimelic