siko

Exkurze do areálu společnosti Siko

V pátek 15. června po druhé vyučovací hodině 9. třída ZŠ Čimelice vyráží na exkurzi do firmy Siko (stavební instalace, keramika, obklady) zde v Čimelicích.

V 1000 dorazíme k nové budově firmy Siko, kde čekáme na průvodce. Exkurze začíná v zasedací místnosti nové budovy, kde se dozvídáme spoustu informací. Pan Dvořák vypráví o tom, jak zde v Čimelicích tato firma vznikla. Založila jí paní Valová v 80. letech 20. století. Začala tím, že prodávala obklady a dlaždičky do koupelen v malé místnosti na náměstí v Čimelicích. A jako skladové prostory sloužily plechové kontejnery. V dnešní době společnost SIKO zaměstnává 900 lidí a má pobočky v ČR a na Slovensku.

Exkurze probíhá už hodinu a nikdo nevypadá znuděně. Zatím jsme viděli nové kanceláře (logistika, IT, maloprodej, velkoprodej), jídelnu, zasedací místnosti, atrium pro odpočinek zaměstnanců a sklady. Plocha skladů je kolem 20 000 m2. Mají zde rampy, které současně obslouží 15 kamionů. Denně zde nakládají a vykládají přibližně 45 kamionů.

Provádění skončilo něco málo po 11. hodině dopolední a 9. třída si ještě prochází návrhy kuchyní, koupelen, i dveře a výbavu do koupelen, kuchyní a dalších. Ukazují nám různé návrhy, od skromné růžové koupelny s jednoduchou vanou a malým umyvadlem se zrcadlem až po luxusní černobílou koupelnu s velkou vanou, skříňkou, umyvadlem a velkým zrcadlem.

Prohlídka je definitivně u konce a ze Sika odcházíme s dárkovými taškami, ve kterých je gumová kachnička Siko, propiska a šampon i sprchový gel od Manufaktury. Sice nás tíží čas a musíme na hodinu dějepisu, ale na zmrzlinu se najde čas vždy. Po sladké přestávce přicházíme do školy, kde začíná hodina historie českých i světových dějin s panem ředitelem.

Na závěr bychom my, žáci 9. třídy, chtěli podotknout, že dnešní exkurze do firmy Sikobyla naučná, poučná i dokonce zábavná a zajímavá.

Patricie Jodasová

Autor příspěvku: zscimelic