002

Exkurze do Prahy

Ve čtvrtek 16.6. odjeli žáci druhého stupně na exkurzi do Prahy. Šestá a sedmá třída měla na programu procházku Kampy. Žáci si připravili v předešlém týdnu krátké referáty o památkách, které navštíví. Tak se všichni dozvěděli zajímavosti o Lenonově zdi, Werichově vile a sousoší Miminek. Dále pak navštívili interaktivní muzeum Karla Zemana. Dopolední program zakončila hodinová vyjížďka lodí po Vltavě, při které si všichni mohli prohlédnout Prahu z jiného úhlu. Po obědě se skupina odebrala na Hradčany a obdivovala překrásné výhledy na hlavní město. Po krátkém odpočinku se všichni vydali na Petřín. Někteří navštívili rozhlednu, jiní se ztráceli v zrcadlovém bludišti. Z Petřína pokračovala cesta lanovkou na Smíchov. Posledním bodem programu bylo dobré jídlo a malé nákupy v nákupním centru. Druhá skupina věnovala den návštěvě zábavního centra Futurento Praha. V reklamě je napsáno, že zde najdeme víc než obyčejnou únikovku. A byla to pravda. Děti se rozdělily do několika skupinek a procházely hrou. Jedná se o laserové bludiště, nafukovací atrakce, trampolíny, překážkové dráhy. Žáci plní logické úkoly. V podstatě zažili rok 2088 pomocí nejmodernějších technologií. Celá hra byla využita ke stmelení kolektivu, k rozvoji vztahů ve třídě i napříč různými ročníky. Po náročné návštěvě zábavního parku odjeli všichni na Smíchov. Zde se sešly obě skupiny, aby společně odjely do Čimelic. Výletu přálo i krásné slunečné počasí. Všem se zde líbilo 

001 002 003 004 005 006 007 008 010

001 003 004 005 006 007 008 009

Autor příspěvku: zscimelic