Halloween 2019

Halloween 2019

Halloween 2019

Dne 31. října se u nás v čimelické škole konal Halloween. Děti přišly v krásných maskách a některé s sebou přinesly i strašidelnou vyřezanou dýni. Halloween probíhal tak, že žáci z 8. a 9. třídy si pro ostatní připravili stanoviště a děti soutěžily. Za získané body si v krámku mohly kupovat krásné ceny. Na konci celé akce bylo vyhlášení tří nejhezčích masek a dýní. Ano, vím, zapomněla jsem zmínit občerstvení, které bylo mimochodem moc dobré, a hlavně jsme si výborné hnětynky mohli ozdobit sami. Už neví, co bych dodala, asi jen to, že byla zima a že už se těším na příští rok na strašidla, upíry, oběšence, čerty, Harry Pottery a spoustu krve. Obdivuji odhodlanost paních učitelek anglického jazyka, že se do takové akce vůbec pustily.

Anežka Vaněčková, 6. tř.

IMG_9497aDne 31. 10. 2019 se ve škole v Čimelicích konal od 14 hod. Halloween. Bylo tu jídlo a pití zdarma. Strašidelné masky zde nesměly chybět! Byli zde děti a učitelé ze školy. Konaly se zde soutěže o nejkrásnější dýně a kostýmy. Halloweenská výzdoba ve třídách a areálu školy potěšila. Top 3 masky podle našeho výběru jsou: Zombie žákyně, Vlkodlak, Strašidelný klaun. Největší pochoutku celého Halloweenu určitě vyhrály dýňové mini-koláčky. Na Halloweenu jste též mohli zahlédnout Čarodějnici, Upíra, Zombie, Dýni, Kočku a Psa. A na konec byla soutěž o nejhezčí dýni!

Sofie Kučerová, 6. tř.

Halloween 2019
Halloween 2019

Ve čtvrtek 31. října na naší škole ZŠ Čimelice probíhala tzv. Halloween párty. Ve světě se Halloween slaví právě 31. října. Tento svátek je o tom, že jednou za rok se všichni převlékají za nějaké masky (nejlépe strašidelné) nebo vyřezávají děsivé dýně, aby odstrašili všechny zlé duchy. A pak chodí celý večer na koledu, a když jim někdo otevře, pronesou větu „trick or treat“, což znamená v překladu „koledu nebo neplechu“.

Už jsme se chystali měsíc dopředu, abychom stihli nachystat všechny ceny, napéct cukroví atd. Tuto záležitost chystala 8. a 9. třída naší školy. Měli jsme jednu nevýhodu, ten den byla velká zima.

V jednu hodinu jsme si začali chystat naše stanoviště. A jaká stanoviště to byla? Např. tam byly šipky, malování na obličej, strašidelný bowling, strašidelný box, strašidelný hrad apod. Za plnění různých disciplín jste dostávali papírové penízky, za které jste si mohli koupit různé předměty v obchůdku, např. bonbóny nebo plyšovou hračku. Soutěžilo se také o nejlepší masku a dýni. Vítězové dostali velmi dobré odměny.

Bohužel se tento svátek neslaví v Čechách, ale jsme rádi, že ho slavíme aspoň na naší škole, a to díky paní učitelce Kašparové a paní učitelce Polívkové.

Maxmilián Vít, 8. tř.

 Halloween 2019Ve čtvrtek 31. října odpoledne po vyučování slavila čimelická škola Halloween. Děti 8. a 9. třídy připravily zajímavé soutěže, za které získávaly děti mladších ročníků body. Body jim sloužily k tomu, aby si koupily v obchůdku nějaké ze spousty zajímavých cen. Po obědě se v 13:00 sešly starší děti před školou a připravovaly své stanoviště. Čas rychle běžel a blížila se 14. hodina, kterou to všechno začalo. Kromě dětí z družiny se přišlo podívat a oslavit s námi tento anglický svátek i hodně školáků s rodiči. P. uč. Polívková a p. uč. Kašparová zahájily párty a děti se rozběhly po stanovištích. Z obchodu rychle mizely ceny, ale soutěžící se snažili dál. Přestože nebylo nejlepší počasí, bylo tam i hodně soutěžících s dýněmi a jako každý ročník dost soutěžících mělo masky a soutěžili o tu nejhezčí. V 16:00 měl Halloween končit, ale dětem se to natolik líbilo, že pořadatelé museli trvání prodloužit. Párty byla zakončena vyhlášením nejhezčích masek a dýní. Letošní rok ale nebyl tak obyčejný, úplným závěrem proběhla dražba o velký cracker. Uvnitř crackeru se nacházely různé sladkosti a malé hračky, takže se děti hodně snažily navyšovat ceny. Potom už soutěžící pomalu odcházeli a pořadatelé uklízeli stanoviště, odnášeli lavice, uklízeli odpadky, skládali vypůjčené židle. Po uklizení všech věcí už byla skoro tma. P. uč. Kašparová a p. uč. Polívková svolaly žáky, kteří celou akci připravovali, a jako poděkování jim věnovaly dort. Všem dětem se tato akce líbila a těší se na příští rok.   

Jan Klimeš, 8. tř.

 Blížilo se datum 31. 10. 2019 a to znamená, že se blíží Halloween. Jako každý rok 8. a 9. třída připravuje zábavu pro 1. až 7. ročník Základní školy Čimelice.

Musím říct, že letošní přípravy na Halloween byly velmi náročné. Nejprve jsme zdobili naší školní kuchyňku. Další den jsme vyráběli těsto a to mě velmi bavilo. Byl jsem jediný kluk, který pomáhal holkám s těstem. Kluci tam vyráběli takové body, za které si děti pak mohly koupit v obchodě bonbony nebo nějakou hračku. Těsto jsme dodělali a dali je do lednice. Třetí den jsme připravovali věci do ochodu. Různé plyšáky, bonbony, propisky, pravítka a knihy. Museli jsme ceny dát do krabic a ocenit je, kolik budou stát peněz, tedy těch bodů, co budou děti dostávat.

Já a mí velcí kamarádi a sousedi na angličtinu jsme si pro děti připravili házení šipkami na terč. Myslím si, že děti to velmi bavilo, jelikož u nás stály pořád. Líbilo se mi, jak děti měly ze všeho radost. Ano, měli jsme na tom velký podíl, ale to všechno bychom nezvládli bez paní Kašparové a paní Polívkové.

Jan Ulč, 8. tř.

31.října devátá třída pořádala halloweenskou párty a já a moje třída jsme jim vypomohli. Kdo mohl, tak se podílel, dokonce i Miroslav Kolář, a to je co říct, že po celou dobu byl hodný a pomáhal paní učitelce Polívkové, která byla u dýní a také zapisovala, kdo jakou má masku a kdo komu dal bod buď za dýni, nebo za kostým. A bylo tam strašně krásných kostýmů, já jsem neměl žádný, ale u mě to nevadilo, protože jsem nesoutěžil ani o kostým, ani o dýni.

            Ale myslím, že akce měla i nějaké mínusy, byla strašná zima a asi ve tři hodiny mi došly bonbony, tak jsem to oznámil paní Polívkové a ona mi řekla, že mám jít pomalu uklízet svoje stanoviště. Myslím, že něco po čtvrté jsme skončili, a pak jsme šli na dort, byl výborný, tento dort nám napekla paní Ševčíková, myslím, že se tento Halloween docela zdařil, těším se na příští, to už ho budu pořádat já a moje třída.

Lukáš Brabec, 8. tř.

Autor příspěvku: zscimelic