Havelské posvícení v mateřské škole

Havelské posvícení v mateřské škole.

Havelské posvícení v mateřské školeRok se s rokem sešel a čas pečení hnětýnek nadešel. Na tuto podzimní akci, která se již stala dlouholetou tradicí v mateřské škole v Čimelicích, se děti velice těší. Po celý týden měly možnost se seznamovat se zvyky a tradicemi posvícení. Učily se písničky a říkadla s posvícenskou tématikou, malovaly a vyráběly z papíru koláče a hnětýnky. Předškolní děti si zahrály na cukráře a z domova si přinesly zástěrky a kuchařské čepice.Všichni si vyzkoušeli, jak se zadělává linecké těsto a jaké suroviny jsou potřeba pro jeho výrobu. Pomocí vykrajovátek si z těsta vykrájeli hnětýnky různých tvarů a velikostí. Paní kuchařka vše zodpovědně v troubě upekla a druhý den se mohlo zdobit. Paní učitelka hnětýnky polila čokoládou a děti si je nazdobily sněhovými ozdobami dle vlastního výběru. Na výběr měly různě barevné malé kytičky, lístečky a středové ozdoby ve tvaru klauna, prasátka, kočičky a medvídka. V letošním roce si děti nazdobené hnětýnky ve školce i s velkou chutí snědly. Tuto činnost si děti velice užívají, a tak se do ní vždy zapojí všichni bez rozdílu pohlaví a věku.

Za MŠ uč. Jitka Nosková

Havelské posvícení v mateřské škole 20201016_084356 IMG_4970 IMG_4994 IMG_5016 IMG_5018 IMG_5024 IMG_5041

 

Autor příspěvku: zscimelic