IMG_1392-a

Havelské posvícení v mateřské škole.

IMG_1392-aPosvícení a hnětýnek čas už je tady zas. Na tuto podzimní akci, která se již stala dlouholetou tradicí v mateřské škole v Čimelicích, se děti velice těší. Po celý týden mají možnost se seznamovat se zvyky a tradicemi posvícení. Učí se písničky a říkadla s posvícenskou tématikou, malují a vyrábějí z papíru koláče a hnětýnky. Všichni si vyzkoušeli, jak se zadělává linecké těsto a jaké suroviny jsou potřeba pro jeho výrobu. Pomocí vykrajovátek si z těsta vykrájeli hnětýnky různých tvarů a velikostí, které jim v kuchyni upekla naše kuchařka. Další den paní učitelka hnětýnky polila čokoládou a děti si je nazdobily sněhovými ozdobami dle vlastního výběru. Na výběr měly různě barevné malé kytičky, lístečky a středové ozdoby ve tvaru klauna, prasátka, kočičky, myšky, medvěda, jablíčka a věnečku. Tato činnost se dětem velice líbí, a tak se do ní vždy zapojí všichni bez rozdílu pohlaví a věku. Svou nazdobenou hnětýnku si každý s hrdostí odnesl domů.

IMG_1322-aIMG_1354-aIMG_1440-a

Autor příspěvku: zscimelic