Judo

IMG_4497Na naší Základní škole v Čimelicích funguje kroužek juda přibližně 13 let, pod vedením zkušeného trenéra Miloslava Mikeše, držitele černého pásu judo.
Tréninkové hodiny probíhají ve sportovní hale, v sousedství školy, a to každé pondělí a středu.
Děti jsou rozděleny do dvou skupin, první je přípravka a druhá pro pokročilejší.
Do přípravky dochází děti od cca 6-ti let a hodiny jsou zaměřeny na všeobecnou pohybovou průpravu, gymnastiku a sportovní hry. Po zvládnutí tohoto základu se děti začínají seznamovat s bojovým sportem judo.
Ve skupině pokročilejších se děti učí již složitějším technikám.
Mnozí mladí judisté po zvládnutí zkoušky na žlutobílý pás, začínají startovat na svých prvních závodech.
Naši závodníci v průběhu let dosáhli mnoha výrazných úspěchů na judistických turnajích. Za zmínku stojí stříbrná medaile z Mistrovství ČR družstev Miloslava Mikeše mladšího, 3 x bronzová a jedna stříbrná medaile z Mistrovství ČR Kristýny Račanové a bronzová medaile Ondřeje Bubeníka z Mistrovství ČR jednotlivců starších žáků.

Uložit