Karneval v mateřince.

Karneval v mateřince.

V rámci masopustního týdne, který každoročně pro děti v mateřské škole v Čimelicích připravujeme se všichni seznamují s lidovými tradicemi a zvyky masopustu, které sahají až do dob pohanských. Vyrábějí si jednoduché karnevalové masky, prokazují svého sportovního ducha při různých soutěžích.

Součástí tohoto týdne je i maškarní karneval, na který se děti každoročně velice těší.

Ani letos tomu nebylo jinak a již od rána do mateřské školy přicházely různé bytosti – Elsy, víly, princezny, rytíři, policajti, piráti, různá zvířátka…  

Ke spolupráci na zajištění této akce jsme pozvali  p. Rajdla, který si pro děti připravil kouzelnické vystoupení, asistentka předvedla ukázky výcviků psů a canisterapie neboli terapie pomocí psů a všichni si společně zatancovali.  

Na památku svého dopoledního programu vytvořil dětem na jejich přání z nafouknutých balónků různých barev pejska, žirafu, čelenku nebo šavli. Největší zábavou maškarního reje byly nafouknuté balónky, s kterými se děti  vydováděly.

Na památku na tento den dostaly děti krasohled a sladkosti. Akce se dětem líbila, domů si odnesly spoustu nezapomenutelných zážitků z prožitého dopoledne.

Za MŠ Čimelice uč. Jitka Nosková

IMG_4436 IMG_4440 IMG_4444 IMG_4469 IMG_4488 IMG_4499 IMG_4546 IMG_4581

Autor příspěvku: zscimelic