IMG_2096a

Karneval v mateřince.

IMG_2096aV rámci masopustního týdne, který každoročně pro děti v mateřské škole v Čimelicích připravujeme se všichni seznamují s lidovými tradicemi a zvyky masopustu, které sahají až do dob pohanských. Vyrábějí si jednoduché karnevalové masky, prokazují svého sportovního ducha při různých soutěžích. Vyvrcholením této akce je tradiční maškarní karneval, na který se každoročně děti velice těší.

Již od rána do mateřské školy přicházely různé bytosti –  Sněhurky, Elsy, víly, rytíři, policajti, mušketýři, čarodějnice, různá zvířátka, piráti, čertice, Batmani, Spider-Mani,  …   Ke spolupráci na zajištění této akce jsme pozvali  p. Justicha, který si pro děti připravil pásmo známých písní z pohádek za doprovodu elektronické kytary a zpěvu. Největší atrakcí maškarního reje byly nafouknuté balónky, s kterými se děti dostatečně vydováděly.

Na památku na tento den dostaly děti drobné dárky a sladkosti. Akce se dětem velice líbila, domů si odnesly spoustu nezapomenutelných zážitků z prožitého dne.

Za MŠ Čimelice uč. Jitka Nosková

IMG_1934a IMG_2037a IMG_2094a

Autor příspěvku: zscimelic