Krabice od bot putovaly před Vánoci do rodin

Diakonie Českobratrské církve evangelické uspořádala akci „Krabice od bot“. Na základě informací se může do akce zapojit každý, kdo chce pomoci konkrétní sociálně slabé rodině. Hlavně dětem. Dnes to již nejsou jen krabice od bot, ale daleko větší balíčky.

V páté třídě jsme naplnili krabice vším, co mohou děti vybraných rodin potřebovat. Věci odpovídaly věku dítěte. Jednalo se nejen o praktické věci, ale i o hračky či sladkosti.

Celou akci jsme uspořádali ve spolupráci s maminkou Lukáše Brabce. Přinesené věci jsme společně zabalili jako dárky, přidali vánoční přáníčka naší třídy a potom putovaly na sběrné místo, odkud byly pracovníky diakonie rozneseny obdarovaným dětem. V zájmu jak dárců, tak obdarovaných je celá akce naprosto anonymní. Akce je celostátní a v roce 2015 bylo zapojeno 22 sběrných míst, v nichž bylo soustředěno 3 873 balíčků.

Marcela Vejcharová a žáci 5. třídy

A názory nebo reakce dětí?

Byla to fajn akce a doufám, že jsme těm rodinám pomohli a teď vám o tom povyprávím…

Filip Dolejší

Vzal jsem svůj penál a vybavil ho pastelkami, gumou, pravítkem, tužkou a propiskami. Doufám, že z toho kluci budou mít radost.

Honza Ulč

Doma jsem našel pexeso a dokoupil pastelky, sešit a sladkosti. Je to super akce, rád pomáhám dětem.

Honza Klimeš

Jsem ráda, že jsme mohli pomoci dětem a udělat jim radost a veselejší Vánoce.

Iveta Pavlíčková

Vybrala jsem knihy, které jsem měla dříve moc ráda, doufám, že se budou líbit i jim.

Katrin Tesková

Naše celá třída se na tom podílela a přinesla hodně věcí. Doufám, že jim ty věci budou sloužit tak jako nám.

Lukáš Brabec

Jsem ráda, že jsem se do toho mohla také zapojit. Kromě jiného jsme se všichni podepsali do mého památníčku.

Tereza Buchtová

Já jsem jim dala aktovku do školy a spoustu oblečení po sobě i bráchovi. I svoji nejoblíbenější mikinu. Chtěla bych je vidět naživo, až to budou rozbalovat.

Lucie Matějková