Lapidárium

Naši prvňáčci zahájili sérii návštěv nově otevřeného lapidária soch z Ćimelic a přilehlých vesnic. Cennou sbírkou je prováděl pan Vlček, jeden z hlavních představitelů celé záchranné akce. Seznámil děti s historií čimelického a rakovického zámku.  Vyprávěl příběh o Ježíši až k sousoší Kalvárie. Děti zjistily, kdo je svatý a nad kým dohlíží sv. Barbora, sv. Vojtěch, sv. Jan Nepomucký, sv. Tadeáš, sv. Anna  a mnozí další. Dětem vysvětlil, co to je výraz putti  (nosiči květinové výzdoby) a naopak i tihle malí mu dokázali odpovědět na otázku, kdo byl sv. Václav nebo sv. Josef. Série návštěv bude pokračovat až do poloviny listopadu. Lapidárium navštíví všechny ročníky.  S panem Vlčkem jednáme dále o sérii návštěv nově opraveného Kostela sv. Trojice na náměstí.

smart

IMG_20211013_104322