OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lyžařský kurz

Neděle 13. 1. 2019 – v 11:30 hod odjíždí 7. třída na lyžařský kurz na Zadov.

Jedeme do penzionu v Novém Dvoře a jsme natěšeni na připravený program. Po příjezdu si odnášíme lyžařské vaky do garáže a tašky s oblečením na pokoje. Vybalíme se a pospícháme na oběd. Po jídle nám učitelé sdělují první informace a vyrážíme se převléknout do lyžařského oblečení.

Scházíme se na chodbě a jdeme ven vyzkoušet, jestli se udržíme na lyžích. S paní učitelkou Kubátovou šlapeme na lyžích do sněhu, abychom ho utáhli a mohli na něm popojíždět. Několikrát jsme se svezli a začíná rozdělování do skupin.

Do první skupiny k paní Kubátové jsme byli vybráni já (Jan Klimeš), Honza Ulč, Mirek Kolář a Max Vít. Zbytek je přidělen k paní učitelce Zieglerové ve druhé skupině, kde „nelyžařům“ zpočátku vypomáhá pan učitel Linhart.

Druhý den ráno už vyrážíme na svah, kam nám odvezli boty a lyže autem. Dostáváme zelené „rozlišováky“ a druhá skupina oranžové a růžové. Můžeme začít lyžovat. Ta lepší skupina jede rovnou na velkou sjezdovku a batohy s termoskami si odvážíme pod strom k lesu. Celé dopoledne lyžujeme a pak se vracíme zpět na chatu. Odpoledne se budeme učit na běžkách, což pak některým začalo jít velice rychle. Večerní program je věnován historii lyžování.

Další den opět do oběda lyže a odpoledne běžky, na které už jsme rozděleni do tří skupin. Ta nejlepší s panem Linhartem uběhla 15 km. Ti další uběhli méně. Po večeři následuje zdravověda, ve které jsme měli předvést vtipné scénky.

Ve středu lyžujeme celé dopoledne a po odpoledním klidu vyrážíme do hotelu na sladký dezert. Večer Erbenova Kytice ve zfilmované verzi a po ní následuje stezka odvahy na rychlost.

Poslední den nás čekají soutěže v lyžování na sjezdovkách i na běžkách a večer vyhlášení vítězů v jednotlivých kategorií a volná zábava.

Poslední ráno nás jako každý den budí pan učitel a po snídani začínáme balit. Potom už následoval odjezd. Celý týden jsme si užili a těším se na školu v přírodě.

Jan Klimeš, 7. tř.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Autor příspěvku: zscimelic