IMG_4844

Mateřská škola – prosinec

Mikuláš v MŠ

Advent – jedno z nejhezčích období v roce. V mateřské škole v Čimelicích připravujeme pro děti několik zajímavých akcí, aby jim čekání na Ježíška co nejrychleji uteklo. Jedna z prvních akcí adventu, která se stala již tradicí byla návštěva Mikuláše s čertem. Toto setkání probíhalo trochu netradičně. Nejprve děti zhlédly maňáskové představení pohádky „ Myslivec a Červená Karkulka“  v podání herců divadla LUK z Českých Budějovic. Poté za doprovodu „ nebeské hudby“ přišel mezi děti Mikuláš, který si s nimi popovídal o svém poslání a tradicích adventu. Čert Bertík dětem vyprávěl o životě čertů v pekle. Na závěr si společně zazpívali několik vánočních koled, a poté Mikuláš s čertem nadělili dětem balíčky, ve kterých byl adventní kalendář, perník a polštářek. Mikulášskou nadílku si děti s hrdostí odnesly domů.

Vánoční besídka.

Každoročně nacvičujeme s dětmi krátké vánoční pásmo pro jejich nejbližší.

V letošním roce nejmladší děti předvedly pohybové vyžití při říkadlech a zahrály pohádku „ O budce.“

Ve druhé třídě měli rodiče možnost vidět pohádku „ Stromeček“ a pásmo říkadel a písní s vánoční tématikou.

Třída předškoláků zahrála pohádku „ O Nebavíně.“

Vánoční nadílka.

V pondělí navštívil mateřskou školu v Čimelicích Ježíšek, který na třídách rozsvítil stromečky. Pod stromečkem děti našly rozmanité stavebnice, houpačku ve tvaru ryby, vozík, molitanovou stavebnici, předlohy pro malování vodovým fixem, auta, modelovací písek, různé hry pro rozvoj poznání a jemné motoriky, stolní hry, puzzle, magnetické hry, maňáskové divadlo, labyrinty, míče a jiné. Z dárků byli všichni překvapení a nové hračky s nadšením vyzkoušeli.

Předvánoční tvořivé dílničky v mateřské škole v Čimelicích.

Stává se již tradicí, že se v mateřské škole pořádá předvánoční tvořivé odpoledne s rodiči, a tak ani letos tomu nebylo jinak.

Připraveno bylo celkem pět stanovišť.

V I. třídě zdobení vánočního svícnu –  připravila a zajistila i veškerý potřebný materiál ke zdobení paní Petra Buchtová.

Paní Pavlína Geschvantnerová vyrobila do dílniček zápich stromečku z ruliček papíru a děti si je zdobily flitry ve tvaru vloček či hvězdiček, dle výběru.

Největší zájem jako každoročně je o zdobení perníčků, a proto jsme v letošním roce připravili tato stanoviště dvě. Ve druhé třídě pod patronací paní Martiny Lukešové, která perníky napekla a připravila sáčky s bílkovou hmotou ke zdobení. A ve třetí třídě pod dohledem paní Jiřiny Ježkové. Některé děti perníčky nazdobily a ještě za „ tepla“ si na nich pochutnaly.

Další dílničkou ve druhé třídě byla výroba anděla či Mikuláše z vařečky. Veškerý potřebný materiál k výrobě zajistila paní Renata Hovorková.

Druhým stanovištěm ve třetí třídě byla výroba svíčky z mezistěny ze včelího vosku pod patronací manželů Koudelkových, kteří zajistili i veškerý potřebný materiál.

Součástí tvořivého odpoledne byl i vánoční jarmark, který se letos velmi vydařil.  Výrobky, které věnovali rodiče do jarmarku byly okouzlující a bylo co obdivovat. Každý si tak mohl vybrat vánoční dárek pro své nejbližší.

Věříme, že si rodiče s dětmi dílničky užili a strávili tak pěkné odpoledne.Výrobky, které si děti samy či za pomocí rodičů vyrobily, si hrdě odnesly domů. Akce se vydařila a domů odcházeli spokojení.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na zajištění tvořivých dílen a přispěli svými výrobky do jarmarku.

Předvánoční zimní radovánky na školní zahradě.

Autor příspěvku: zscimelic