IMG_1508

Mikuláš v čimelické mateřince.

IMG_1508Advent – jedno z nejhezčích období v roce. Připravili jsme pro děti několik zajímavých akcí, aby jim čekání na Ježíška co nejrychleji uteklo. Jedna z prvních akcí adventu, která se stala již tradicí byla návštěva Mikuláše s čertem. Toto setkání probíhalo trochu netradičně. Nejprve děti zhlédly divadelní představení pohádky „ Hrnčířská “ v podání herců divadla LUK z Českých Budějovic. Poté za doprovodu „ nebeské hudby“ přišel mezi děti Mikuláš, který si s nimi popovídal o svém poslání a tradicích adventu. Čert Bertík dětem vyprávěl o životě čertů v pekle. Pak si všichni zazpívali čertovskou písničku, přednesli několik říkadel s mikulášskou tématikou a na závěr Mikuláš s čertem nadělili dětem balíčky, které si s hrdostí odnesli domů spolu s prožitým zážitkem.

IMG_1505 IMG_1502

Autor příspěvku: zscimelic