Návštěva Burzy středních škol v Písku

Návštěva Burzy středních škol v Písku

18.11.

Žáci 9. třídy naší ZŠ se v pondělí 18.11.2019 zúčastnili Dne otevřených dveří na středních školách v Písku a Burzy středních škol v Písku.

Tato akce by jim měla pomoci při hledání a výběru vhodné střední školy.

Návštěva Burzy středních škol v Písku
Návštěva Burzy středních škol v Písku

Den otevřených dveří a burza středních škol

Dne 18. 11. 2019 jsme se zúčastnili Dne otevřených dveří středních škol v Písku. Ráno jsme měli sraz v  8:25 hodin a v 8:35 nám jel vlak. Jako první jsme šli na Střední průmyslovou školu Písek, pak jsme procházeli ostatní školy. Když jsme prošli všechny, vydali jsme se do kulturního domu, kde byly zastoupeny ostatní školy z okolí. Tam mě zaujala spousta škol, například jedna škola ve Strakonicích, ale chtěla bych být na škole v Písku. Rozhodovala jsem se mezi oborem cukrář v Písku nebo školou ve Strakonicích. Můj názor na tento den je, že byl super a že je to určitě užitečná věc pro spoustu žaků, aby se rozhodli, co v životě budou dál dělat.

Natálie Hovorková, 9. třída

Dne 18. 11. se naše třída vydala do Písku na burzu středních škol. Sraz jsme měli v 8:25 na vlakovém nádraží. Dorazili jsme do Písku a nejprve jsme se vydali na Střední průmyslovou školu. Tam zůstala jedna skupinka s paní učitelkou Kašparovou. Další skupinka šla na gymnázium, kde jsme čekali, než si někteří projdou školu. Kousek od gymnázia bylo SOU Komenského. Dva kluci nás vedli o pár pater níž, kde byl učební obor cukrář. Byla tam paní učitelka, která nám něco o té škole řekla. Hrozně moc se mi to líbilo. Potom jsme se šli podívat do kulturního domu. Bylo tam hodně středních škol. Bylo to tam hezké. V kulturním domě jsme byli hodinku. Pak jsme šli na náměstí, kde jsme měli rozchod na oběd. Po rozchodu jsme šli na zdravotnickou školu a potom na Obchodní akademii Písek a na zemědělskou školu. Moc se mi líbila obchodní akademie, ale do ní já se nedostanu. Ve tři hodiny jsme konečně odjížděli domů.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Tereza Kožená, 9. třída

Po prohlídce některých středních škol v Písku dne 18. 11. jsme se vydali do kulturního domu, kde jsme viděli mnoho různých škol z okolí. Já jsem hledal hlavně Obchodní akademii v Blatné. Nakonec jsem ji našel, zeptal se na pár otázek a zase jsem šel na místo srazu. V další části exkurze jsme viděli ještě Střední zdravotnickou školu Písek, kde měli panáky, kteří uměli mrkat a dýchat a také uměli simulovat nějakou nemoc. Po prohlídce školy jsme šli na Střední zemědělskou školu a na Obchodní akademii v Písku. Tam jsme si mohli vybrat, já jsem si vybral k prohlídce obchodní akademii. Nejvíce mě ale zaujala na burze Obchodní akademie Blatná. Dozvěděl jsem se, co tam mají za obory, co tam mají za hodiny apod.

Vašek Kožený, 9. třída

Do Písku jsme vyrazili za účelem osobní prohlídky několika škol a návštěvy burzy středních škol. Abychom si udělali aspoň částečnou představu o našich již vybraných a oblíbených školách, či aspoň si částečně vypomohli při výběru. Navštívili jsme průmyslovou školu, gymnázium, učiliště, zdravotní školu, obchodní akademii a zemědělskou školu. Mne osobně velice překvapila zdravotnická škola. Je plná moderního vybavení a technologie, schopna na robotických figurínách simulovat všemožná zranění a nemoci, nebo projektovat lidské orgány ve 3D zobrazení. Dále pak obchodní akademie s jejími zájezdy do cizích zemí a výukou managementu, marketingu a zkušebními pracovními pohovory. Před přestávkou na oběd jsme šli na onu burzu. Zde již stáli v pozoru „verbíři“ vyslaní ze škol všeho druhu. Se slovem „verbíři“ bych měl být opatrnější, neboť byl přítomen i pán z Moravské Třebové, z vojenské školy. Stánky zde měly i rybářská, lesnická, obchodní, učiliště, gymnázium, umělecká a mnohé další školy jak státní, tak soukromé. Většina stánků ukazovala, co jejich škola může nabídnout. Například lesnická s sebou měla simulátor práce s harvestorem, učiliště cukroví jejich cukrářů a podobně. Jsem názoru, že vyjížďka za středními školami byla užitečná, a snad i někomu pomohla se rozmyslet, či ho utvrdila v jeho výběru. Mne velice zaujalo Gymnázium v Milevsku, neboť je menšího počtu žáků a s mým bydlištěm má lepší autobusové spojení.

Roman Kajer, 9. třída

Po prohlídce středních škol jsme pokračovali do kulturního domu, kde se konala již zmiňovaná burza středních škol. Tam se nacházela i moje vybraná škola, a to Střední lesnická škola Písek. Já jsem si tam alespoň popovídal s jedním zástupcem této školy. Ten mě utvrdil v tom, že je můj výběr správný. Doufám, že se v září opět potkáme… Myslím, že tato exkurze byla užitečná, protože jsme se podívali na jednotlivé školy a každý měl možnost zeptat se na to, co ho zajímá nebo co by chtěl vědět.

                                                                                                         Jiří Břicháček, 9. třída

Když jsme přicházeli ke kulturnímu domu, kde se konala burza středních škol, viděli jsme již lidi postávat u dveří. Uvnitř bylo mnoho zástupců ze středních škol. Každá škola měla svůj stůl. Jeden stůl tam měl i písecký pracovní úřad. Škola zaměřená na technologie tam měla i naprogramované roboty. U jiné školy tam byl zase talíř s různými koláčky, které žáci napekli, např. linecké. A třeba lesnická škola tam měla počítač a vybavení, abychom si mohli zkusit ovládat harvestor. Následně jsme šli do zdravotnické školy, na kterou sice nechci, ale zaujala mě, byla asi nejvíce vybavená, velmi moderní a líbila se mi. A poslední školou v Písku byla buď obchodní akademie, nebo zemědělská škola. Mě nejvíce zajímala obchodní akademie, která byla taky pěkně vybavená a díky tomu, že je nově přestavěná, je velmi moderní. Pak už jsme šli k zastávce a jeli domů.

Mikuláš Hlavín, 9. třída

Autor příspěvku: zscimelic