Návštěva hasičů.

IMG_3502V rámci oslav MDD navštívily děti z mateřinky v Čimelicích místní hasiče.

U hasičské zbrojnice nás přivítal velitel hasičského sboru Vladimír Králíček se členem Jakubem Teskou, který nám předvedl veškeré vybavení každého hasiče při zásahu. Informoval nás k jakým zásahům hasiči vyjíždí a  podle čeho je poznáme. Upozornil děti i na to, jak se zachovat pokud uvidí zraněnou osobu nebo požár.

Nejen chlapcům, ale i děvčatům se rozzářili oči, když si mohli prohlédnout vybavení hasičského auta, sednout si do auta, vyzkoušet si hasičskou helmu a zkusit stříkat vodu hadicí. Na památku na tento den jsme pořídili i několik fotografií. Akce se dětem velice líbila a oběma hasičům patří velké poděkování.

Za mateřinku v Čimelicích uč. Jitka Nosková