IMG_2836

Policie v mateřince.

IMG_2804Každý rok v rámci blížících se oslav MDD navštěvují mateřskou školu v Čimelicích příslušníci SZKČ Policie Písek. Letos to byli nprap. Jiří Dupal

a prap. Jakub Víta se svými služebními psy, sedmiletým Galem a tříletým Chicem. Nprap. Jiří Dupal nejprve děti seznámil s průběhem výcviku policejního psa a připomenul, jak se správně chovat k cizím psům. Odvážlivci si mohli psa pohladit a dát mu jeho pamlsek. Při názorné ukázce měli všichni možnost vidět, jak pes reaguje na povely svého pána, jak aportuje, jak dokáže chytit pachatele a vyhledat ztracenou věc. Velkou atrakcí pro všechny byla možnost si vyzkoušet psí sílu při přetahování. Akce se všem moc líbila a oběma psovodům patří naše poděkování za zajímavou ukázku.

IMG_2826 IMG_2836

Autor příspěvku: zscimelic