Posvícení ve školce

Posvícení v mateřince v Čimelicích.

Říjen.

Posvícení ve školceRok se s rokem sešel a čas posvícení nadešel. Na tuto podzimní akci, která se již stala dlouholetou tradicí v mateřské škole se děti velice těší, a tak ani letos tomu nebylo jinak. Po celý týden měly děti možnost se seznamovat se zvyky a tradicemi posvícení. Učily se písničky a říkadla s posvícenskou tématikou, malovaly a vyráběly z papíru koláče a hnětýnky.

Největší zábavou pro děti je samotná výroba hnětýnek. Někteří předškoláci si přinesli zástěrky, jako správní cukráři. Všichni si vyzkoušeli, jak se zadělává linecké těsto a jaké suroviny jsou potřeba pro jeho výrobu. Pomocí vykrajovátek si z těsta vykrájeli hnětýnky různých tvarů a velikostí, které jim v kuchyni upekla naše kuchařka. Další den paní učitelka hnětýnky polila čokoládou a děti si je nazdobily sněhovými a cukrovými ozdobami dle vlastního výběru. Na výběr měly barevné kytičky, lístečky, jablíčka a různé tvary cukrového sypání. Tato činnost se dětem velice líbí, a tak se do ní vždy zapojí všichni bez rozdílu pohlaví a věku. Svou nazdobenou hnětýnku si každý s hrdostí odnesl domů a těšil se, až si ji bude moci sníst.

IMG_4121Dále se uskutečnilo jedno divadelní představení pohádky Pejsek a kočička v podání agentury KK a cirkusové představení Kamarádi, kde měly děti možnost se aktivně zapojit do představení. Viděly několik kouzelnických triků, různé ukázky žonglování a drezůru malých pejsků.  Další akcí bylo fotografování dětí s vánoční tématikou. Během podzimních prázdnin byla mateřinka uzavřena pro velmi malý počet přihlášených dětí.

Poslední akcí byla akce pro rodiče s dětmi s názvem Halloweenské strašidlo. Rodiče s dětmi doma vyrobili různá strašidýlka, která jsme v mateřince vystavili pro obdiv všech rodičů, a věřte, že bylo nač se dívat.

Listopad.

Mateřinku navštívilo divadlo Dokola s loutkovou pohádkou Čert a Káča a divadlo Kos s divadelním přestavením Pan doktor Léčím Rád.

Autor příspěvku: zscimelic