Zvdrává výživa

Přednáška o zdravé výživě

Ve středu 12. 2. 2020 k nám přijela lektorka z projektu „Zdraví dětem“, která nám řekla spoustu zajímavých věcí o zdravé výživě.

Na začátku nám vysvětlila, co všechno patří k pojmu zdravý životní styl. Patří tam např. zdravě, pravidelně a pestře jíst, dostatečně pít, spát, cvičit apod.

Také jsme si zaznamenali náš jídelníček z předešlého dne do tabulky, kterou nám dala.

Poté nám řekla i něco o marketingu v obchodech s jídlem, různé triky, jak zboží prodat co nejefektivněji.

Dále jsme se dozvěděli, že vegetariáni a vegani musí doplňovat bílkoviny, když nejí např. maso. Já sama nejím maso, takže jím hodně mléčné produkty, abych doplnila bílkoviny.

Potom také něco o anorexii a bulimii, jak člověk může dopadnout, když se nezačne léčit včas. A také něco o obezitě.

Já sama se snažím dodržovat správný životní styl. Snažím se jíst zdravě, ale někdy si samozřejmě dám i něco nezdravého. Také se snažím dostatečně dlouho spát a sportovat.

Přednáška se mi moc líbila, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, které se mi budou určitě hodit.

Tereza Buchtova, 8. roč.

Ve středu 12. 2. 2020 jsme měli skvělou přednášku o zdravé výživě. Bylo tam hodně informací a dozvěděl jsem se spoustu věcí, které dělají supermarkety. Jako například to, že u alkoholu se dávají menší dlaždice, aby člověk musel jet pomaleji a třeba si nějaký alkohol koupil. Nebo v regálech se dávají levnější věci dolů, drahé úplně nahoru a věci, které chtějí děti, se dávají doprostřed, aby na ně dosáhly.

Říkali nám hodně o tom, jak se máme stravovat, a poté jsme také vyplňovali, co jsme v úterý jedli a pili.

Můj názor: Pro mě je zdravá strava něco jako sprosté slovo, já jím nezdravě a na tom se asi nic nezmění, ale tato přednáška byla velmi zajímavá a doufám, že takovýchto přednášek bude více.

Daniel Máša, 8. roč. 

Autor příspěvku: zscimelic