Přednáška o zubní hygieně

Přednáška o zubní hygieně

Přednáška o zubní hygieněV pondělí 9. prosince navštívily 1. stupeň ZŠ Čimelice dvě studentky zubního lékařství a dentální hygieny z Prahy. Jmenovaly se Monika a Nina. Každý žák si musel přinést vlastní zubní kartáček. Na interaktivní tabuli ve 4. třídě nám ukazovaly, jak budou vypadat zuby, o které se nebudeme starat. Dále jak vzniká zubní kaz nebo z čeho se skládají zuby. Zároveň nám řekly, kolik zubů má dítě a kolik dospělý člověk. Poté nám názorně ukázaly, jak si správně čistit zuby. Na konci přednášky požádaly dobrovolníky, kterým díky speciální fialové tekutině zjistily, jestli mají na zubní sklovině zubní plak. Tento test jsem vyzkoušel já a dvě spolužačky. Přednáška byla velice zajímavá a poučná. Tímto děkujeme studentkám Monice a Nině.

Karel Šácha, 4. třída

Přednáška o zubech a zubní péči se konala v první až čtvrté třídě naší školy v pondělí 9. prosince. Vedly ji dvě vysokoškolačky pražské lékařské fakulty specializované na zubní péči. Představily se nám jako Monča a Nina. Povídaly nám, jak se ubránit kazům a jak si dobře čistit zuby. Potom nám ukázaly, jaký má být správný kartáček, a naučily nás Bassovu techniku čištění zubů. Pak jsme se jich ptali na různé otázky. Nakonec si Karel Šácha vyzkoušel indikátor zubního plaku. Jsou to takové fialové kapičky nebo tablety, dáte si je do úst a rozetřete jazykem po zubech. Tam, kde máte zubní plak, se zuby nabarví na fialovo. Všem se přednáška líbila.

Anna Kratochvílová, 4. třída

Autor příspěvku: zscimelic