_MG_9609

PŘEDSTAVENÍ „ROMANTISMUS NENÍ JEN ROMANTIKA“

_MG_9609Ve středu 9. 10. 2019 se děti druhého stupně Základní školy v Čimelicích zúčastnily představení „Romantismus není jen romantika“, kde dva herci z Hradce Králové dětem přiblížili, co to vlastně byl romantismus a že to ve skutečnosti nebyla žádná romantika. Byla předvedena čtyři představení, která poukazovala na díla známých spisovatelů žijících v období romantismu. Do představení byly zakomponované i děti (diváci), za což chválím. Velkým plusem byly zábavné scénky z období moderní doby. Vřele doporučuji.

Anežka Vaněčková

Dne 9. 10. jsme se sešli u restaurace Na Hvížďalce  kolem 8.  hodiny. Pak jsme vstoupili do sálu, kde bylo pro nás připravené divadlo „Romantismus není jen romantika“. Představení nám mělo ukázat, co byl romantismus a co je romantika. Předvedli nám ukázky z nejlepších či nejpopulárnějších knih od daného spisovatele. Byli srandovní a vždy nás pobavili. Poslední vystoupení bylo z Noci na Karlštejně od spisovatele J. Vrchlického. Bylo super. Také s námi herci moc dobře spolupracovali. Já si myslím, že je moc dobré, aby lidé dělali dětem takovéto divadlo se smíchem, zábavou a spoluprací s diváky.

Karolína Šebková

_MG_9629Dnes 9. 10. jsme byli na divadelním představení. Přijeli k nám herci až z Hradce Králové. Zahráli nám vtipné ukázky od slavných spisovatelů a básníků. Hráli například o tom, jak byl jeden muž zbičován. Byl to Quasimodo  z knihy V. Huga: Chrám Matky boží v Paříži.

Dan Herman

Dva pánové z Divadélka pro školy Hradec Králové nám předvedli známá díla různých autorů ze světa i z Čech. Předvedli to hodně zajímavě, např. používali diváky, vkládali různé vtipné hlášky a vtipně nám vše předváděli. Žáci 1. stupně měli připravené jiné představení hned po nás. Bylo to moc hezké, o moc hezčí než minulý rok. Nejhezčí hra, která tu kdy byla!

Kristýna Klimešová

_MG_9651  _MG_9613

Autor příspěvku: zscimelic