Předvánoční tvořivé dílničky v mateřské škole v Čimelicích.

IMG_1604Stalo se již tradicí, že se v mateřské škole pořádá předvánoční tvořivé odpoledne s rodiči, a tak ani loni tomu nebylo jinak, i když nemocnost dětí byla veliká.

Úvod patřil krátkému vystoupení dětí na jednotlivých třídách. Nejmladší děti předvedly pohybové vyžití při říkadlech a  zahrály pohádku „ O řepě “

Ve druhé třídě měli rodiče možnost vidět čertovské představení plné říkadel, písní a tanečku s čertovskou tematikou.

Třída předškoláků zahrála pohádku „ O řepě “ a zazpívala několik vánočních koled.

Poté měli rodiče s dětmi možnost navštívit na třídách různá stanoviště s tvořivou dílničkou.

Připravena byla čtyři stanoviště.

V I. třídě výroba prostírání ve tvaru sněhuláka pod šálek – nalepování pěnového kolečka, barevného kloboučku, mašle atd. – zajistila paní Pavlína Geschvandtnerová.

Největší zájem jako každoročně projevili všichni o zdobení perníčků ve druhé třídě pod patronací paní Martiny Lukešové, která s paní Markétou Koženou perníčky napekly a připravila sáčky s bílkovou hmotou ke zdobení. Některé děti perníčky nazdobily a ještě za „ tepla“ si na nich pochutnaly.

IMG_1617Ve třetí třídě byla dvě stanoviště – zdobení vánočních svícnů ve tvaru hvězdy pomocí  jemných flitrů připravila paní Petra Buchtová.

Paní Andrea Mrákotová připravila výrobu papírových ozdob na stromeček pomocí zmizíku a ozdobení mašličkou.

Součástí tvořivého odpoledne byl i vánoční jarmark. Výrobky, které věnovali rodiče do jarmarku byly okouzlující a bylo co obdivovat.

Věříme, že si rodiče s dětmi dílničky užili a strávili tak pěkné odpoledne.

Výrobky, které si děti samy či za pomocí rodičů vyrobily, si hrdě odnesly domů.

Akce se vydařila a domů odcházeli spokojení.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří se podíleli na zajištění tvořivých dílen a přispěli svými výrobky do jarmarku.

IMG_1649 IMG_1648  IMG_1591IMG_1581WP_20181212_09_48_04_ProIMG_1521