Předvánoční tvořivé dílničky v mateřské škole v Čimelicích.

Předvánoční tvořivé dílničky v mateřské škole v Čimelicích.Stává se již tradicí, že se v mateřské škole pořádá předvánoční tvořivé odpoledne s rodiči, a tak ani letos tomu nebylo jinak.

Úvod patřil krátkému vystoupení dětí na jednotlivých třídách.

Nejmladší děti předvedly pohybové vyžití při říkadlech a zahrály pohádku O budce.

Ve druhé třídě měli rodiče možnost vidět pohybové vyžití při říkadlech, pohádku Jak pejsek s kočičkou pekli vánočku a pásmo vánočních říkadel a písní.

Třída předškoláků zahrála pohádku O dvanácti měsíčkách a zazpívala několik vánočních koled.

Poté měli rodiče s dětmi možnost navštívit na třídách různá stanoviště s tvořivou dílničkou. Připraveno bylo pět stanovišť.

V I. třídě byl velký zájem o výrobu soba z ponožky – nalepování detailů pomocí tavné pistole, kterou zajistily Pavlína Geschvandtnerová a Renata Hovorková.

IMG_4179Největší zájem jako každoročně projevili všichni o zdobení perníčků ve druhé třídě pod patronací Martiny Lukešové, která perníčky napekla a připravila sáčky s bílkovou hmotou ke zdobení. Veškerý materiál věnovala do dílniček jako sponzorský dar. Některé děti perníčky nazdobily a ještě za tepla si na nich pochutnaly.

Barbora Křížová taktéž jako sponzorský dar připravila a zajistila veškerý materiál na výrobu vánoční ozdoby ze skořápek. Děti si namalovaly malého kapříka na barevný papír dle vlastního výběru, následně vystřihly, nalepily provázek a dvě skořápky, dozdobily dle vlastní fantazie pomocí lepidla a třpytek.

Ve třetí třídě byla dvě stanoviště – výroba vánočních svícnů z keramických květníků a různých zápichů, kterou připravila Petra Buchtová.

Druhým stanovištěm byla výroba barevné svíčky z mezistěny ze včelího vosku pod patronací manželů Burdových, kteří zajistili i veškerý potřebný materiál, jako sponzorský dar.

Součástí tvořivého odpoledne byl i vánoční jarmark. Výrobky, které věnovali rodiče do jarmarku byly okouzlující a bylo co obdivovat.

Věříme, že si rodiče s dětmi dílničky užili a strávili tak pěkné odpoledne.

Výrobky, které si děti samy či za pomocí rodičů vyrobily, si hrdě odnesly domů.

Akce se vydařila a domů odcházeli spokojení.

Za MŠ Čimelice uč. Jitka Nosková

Předvánoční tvořivé dílničky v mateřské škole v Čimelicích.  IMG_4219 IMG_4243 IMG_4300 IMG_4307 IMG_4312 IMG_4313