RideWheel

IMG_5680V pondělí 13. 5. jsme šli za sportovní halu na vystoupení cyklotrialu. Uvítal nás sympatický pán. Jmenoval se Lukáš Müller. Představil nám svůj sport a ukázal, jak to probíhá na závodech. Jezdil a přeskakoval různé skokánky, a dokonce i mé spolužáky.

Také nás seznámil s kolem upraveným přesně pro cyklotrial. Dále nám ukázal různé bezpečnostní prvky, které máme mít i my na kole, např. světla, seřízené brzdy, odrazky, zvonek a další. Nezapomněl zmínit, co bychom měli mít na sobě. Předvedl nám také, jak nejrychleji zabrzdíme.

Následně si vybral tři dobrovolníky a začala ta pravá sranda. Sára s Pavlínou z naší třídy držely pásku a kluci ji přeskakovali. Lukáš skákal taky, ale na kole. Kluci i Lukáš byli vážně úžasní a překonali český rekord.

Nakonec jsme Lukášovi zadávali různé dráhy a on je vždy přeskákal. Byl skvělý a předváděl úžasné výkony. Potom jsme měli možnost se s Lukášem vyfotit a koupit si náramek nebo plakát.

Moc se mi líbilo představení a i samotný sport.

Tereza Buchtová, 7. tř.

V pondělí 13. 5. se za čimelickou halou konalo představení pro žáky školy – RideWheel. Šlo o skákání na kolech. Sport se jmenuje cyklotrial a používají se na něj speciální kola. Lukáš Müller, držitel mnoha českých rekordů v tomto sportu a pořadatel celé akce, nám vysvětloval a ukazoval, co a jak se při tomto zajímavém sportu má a nemá dělat.

Povídali jsme si o silničních značkách, o tom, co by správné kolo mělo mít, a o stylu brždění. Otázky na silniční značky jsme převážně zvládli. Správné vybavení kola už tak jednoduché nebylo, ale zábavnou formou otázek jsme se dostali ke všem potřebným věcem. Například kolo by mělo mít odrazky, dobře seřízené brzdy a velice důležité jsou z hlediska bezpečnosti cyklisty špunty ze strany řídítek, jinak by při pádu mohlo dojít ke zranění. Ukázka brždění byla hodně zajímavá a naučná, protože při špatně zvoleném stylu by mohlo dojít k úrazu.

Ke konci představení Lukáš vybral tři kluky, kteří s nim soutěžili v přeskočení pásky. Lukáš skákal na kole a kluci snožmo. Klání bylo velice napínavé. Celou akci zakončil ukázkami skoků a zajímavých akrobatických čísel, tímto nádherná a zábavná akce skončila a všichni z ní byli nadšení.

Jan Klimeš, 7. tř.

IMG_5589 IMG_5607 IMG_5645 IMG_5654 IMG_5698