Selibov

Selibov

SelibovOdjížděli jsme autobusem na plánovanou vánoční exkurzi. Když jsme dorazili do Selibova, tak nás přivítal vodník a čert. Vysvětlili nám, jak to tam chodí a jak se máme chovat. Nejdřív jsme si dali na úvod svačinu. Byl tam vyzdobený dvorek. Na dvorku jsme měli připravena stanoviště s otázkami. Také jsme si zde mohli zalovit ryby, házet s míčky, jít do chaloupky a povozit se na housence.

Pak jsme šli do kovárny. Tam jsme si mohli splnit přání od zlaté rybky. Když jsme si vše prohlédli, šli jsme do lesa. Byly tam ozdobené stromky a nechyběly betlémy. Ještě na nás čekala jedna místnost, kde byli čertíci, kamna a nechyběla vánoční výzdoba. Vodník otevřel krámek a mohli jsme si něco drobného nakoupit.

Když jsme vše splnili, tak jsme šli na druhý dvorek. Ale než jsme tam dorazili, měli jsme najít květ. Našli jsme ho a za odměnu jsme dostali sáček s koníkem a bonbónkem. Když jsme dorazili na druhý dvorek bylo tam bludiště, mašinka, která jezdila a oslíci. Ale hlavní akcí druhého dvorku bylo vyrábění. Dostali jsme obarvený květináč, který jsme si měli natřít lepidlem a oni nám ho obalili ve stříbřitkách. Za chvíli přinesli provázek se srdcem a k tomu jsme dostali mašličku. Tu jsme si měli navázat. Dodělali jsme si zvoneček a šli na dvorek. Tam jsme mohli procházet bludištěm, navštívit oslíky a pozorovat vláček. Po dokončené prohlídce jsme šli do autobusu. Odjížděli jsme a všichni nám mávali, hlavně vodník a čert.

Po příjezdu jsme se ve škole naobědvali, pak se zážitky jsme se rozcházeli domů a ještě více se těšili na Vánoce a prázdniny.

Třeťáci

Napsala Kačka Němečková

Autor příspěvku: zscimelic