ŠKOLA V PŘÍRODĚ – STOŽEC

Již popáté se žáci osmé a deváté třídy ZŠ Čimelice zúčastnili školy v přírodě. Letos jsme Šumavu navštívili v týdnu od 9. do 13. listopadu. Ubytování jsme měli zajištěné opět ve středisku environmentální výchovy v Národním parku a chráněné krajinné oblasti Šumava ve Stožci.

Během týdne žáci absolvovali různé výukové programy. Seznámení s NP Šumava, Ptačí říše, Putování po šumavských kopcích, Stožecká kaple, Po stopách živočichů a  Staročeské hry. Žáci se seznámili s pravidly chování v NP Šumava, s významem NP a dověděli se o významných místech na Šumavě. Při staročeských hrách žáci soutěžili v netradičních disciplínách – tlučení špačků, pohánění obruče, točení káči, atd.

Asi nejtěžším dnem v letošním programu byla středa, kdy účastníky čekala tzv. „královská etapa“. Účastníci a asi hlavně jejich nohy ví, o čem je řeč. Jedná se o pěší túru, která startuje v Novém Údolí (kam se ze Stožce dojede vlakem), vede přes Třístoličník, Trojmezí, Plechý, Plešné jezero a cíl je v Nové Peci. Zpět do Stožce se jede vlakem. Tato „procházka“ má cca 30 km.

Volný čas byl vyplněn přednáškou o rybách, fotbalem, hrami a dvakrát poznávali žáci „krásu nočního lesa“ při stezce odvahy J

V.Linhart

Autor příspěvku: Vladislav Linhart