015

Školní výlet Velký Vír – 8. třída

Ve středu 22. 6. vyrazili žáci 8. třídy na třídenní výlet do Autokempu Velký Vír. Ubytováni byli v chatkách Boubín a stravování měli formou plné penze v restauraci Nymfa nedaleko chatek. I přes velmi teplé počasí se hned první den pustili do hraní minigolfu – největší skóre ze všech (i v kategorii dívek) měla Kristýnka Klimešová a z kluků se nejvíce dařilo Dominikovi Sommerovi. Po obědě vyrazili na delší procházku k Schwarzenberské hrobce, kde se dozvěděli pár zajímavostí o tomto památném místě. Dále pokračovali k zámku Orlík, zastávkou ještě byly dvě vyhlídky na řeku Vltavu a na zámek. U zámku si prošli okolí, navštívili suvenýry a vydali se na cestu zpět do kempu. Po návratu je čekala večeře a poté opět sport – přehazovaná, při které změřili své síly se žáky 9. třídy z jiné školy. Přehazovanou si velmi užili a hned se domluvili na „odvetu“ další den. Druhý den dopoledne byla na plánu okružní plavba parníkem z kempu Velký Vír, dále kolem zámku Orlík a až za Žďákovský most. Plavba trvala 1 hodinu a byl to velmi pěkný zážitek. Po obědě vyrazili k vodě, kam za nimi dorazili dva naši deváťáci. Někteří si užívali vodní radovánky, jiní jen slunečného počasí na pláži. Po svačině se menší část vydala se mnou opět k vodě a zbytek vyrazil s paní učitelkou Jelínkovou na beach volejbalové hřiště trénovat na večerní přehazovanou. Trénování se vyplatilo, 9. třídu ze Slaného naši osmáci porazili. Večer připravily dívky stezku odvahy pro chlapce, poté si zastrašili i kluci. Třetí den dopoledne po sbalení věcí ještě vyrazili na minigolf a k řece. Ve 14 hodin jsme vyjeli zpět domů. Děti i pedagogický dozor (Martina Polívková a Jana Jelínková) si výlet velmi užily.

Mgr. Martina Polívková

001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 015 016 017 018 019 020 021

Autor příspěvku: zscimelic