web001

Stážisté organizace AIESEC

web001V týdnu od 8. října pobývaly a pracovaly na naší škole dvě stážistky, které jsme získali prostřednictvím studentské organizace AIESEC. Tato organizace, která se označuje za největší organizaci na světě řízenou studenty, zprostředkovává pobyty stážistů nejen ve školách, ale i ve firmách, například stážisty pro start-upy nebo rozvoj firem přes mladé talenty. Vize firmy je „Mír a naplnění lidského potenciálu“ (Peace and fulfilment of humankind potential). To jsme pojali poněkud skromněji. Naším cílem bylo využít stážistky z Gruzie a Ruska, které se mohly se žáky domluvit pouze anglicky, pro podporu výuky tohoto jazyka. Stážistky byly dvě vysokoškolské studentky, které seznamovaly žáky se svými zeměmi a zároveň pro ně žáci připravili prezentace školy, Čimelic a České republiky v angličtině. Využitím hry je seznámili s obcí a památkami Čimelic. Společně se během týdne zúčastnili různých aktivit, navštívili keramickou dílnu a došlo i na vaření v naší cvičné kuchyňce. Díky vstřícnosti a ochotě zaměstnanců Sika navštívili deváťáci s oběma stážistkami sklady i kanceláře Sika, kde někteří dostali za úkol tlumočit výklad průvodců do angličtiny. Pouze škoda, že se nemohl uskutečnit původní záměr, kdy mělo do školy dorazit 6 – 8 stážistů, aby se mohli dostatečně věnovat všem žákům druhého stupně.   

Josef Pouch

  web003 

 Ve dnech 8. – 12. října se v naší škole uskutečnil program studentské organizace AIESEC. Šlo o to, že k nám do školy přijely dvě vysokoškolačky, jedna z Gruzie a druhá z Ruska, aby nám představily své země a také aby si s námi potrénovaly angličtinu.

         První den po příjezdu je šla naše skupina 9A přivítat k restauraci Na Knížecí. Darina Počtová společně s Eliškou Klímovou se ujaly slova a představily nás. Poté jsme šli ke škole, kterou obě studentky provedly Saša Habichová a Sára Vaňáčová. Následně si paní učitelka Kašparová vzala 8. třídu a jednu z vysokoškolaček jménem Katarina. Mohli si poslechnout Katarininu prezentaci Ruska. Deváté třídy a Gruzínky Mariam se ujala paní učitelka Polívková. Tato skupina zhlédla prezentaci věnovanou Gruzii. Na prezentacích si pak vystřídaly i další skupiny z druhého stupně.web005

         Další den jsme měli pro holky připravené prezentace o naší zemi my. Po skončení jsme si mohli v každé skupině s jednou z dívek popovídat.

         Na středu jsme naplánovali šipkovanou. Trasa vedla po známých místech v Čimelicích a seznamovali jsme studentky s historií a zajímavostmi. První skupina, která zadávala úkoly, měla možnost podívat se i do zámku.

         Ve čtvrtek jsme hráli různé sportovní hry a měli jsme naplánované pečení tradičních jídel. Holkám se to moc líbilo.

         web002Najednou nastal pátek a náš krásný týden skončil. Pro dívky jsme v restauraci Na Hvížďalce uspořádali rozlučku, na které žáci z druhého stupně vystoupili s hudebním programem. Na oplátku nám holky z Ruska a Gruzie zatančily jejich nádherné tance.

         Myslím si, že tento týden byl pro nás z druhého stupně velmi dobrý, protože jsme se mohli zlepšovat v angličtině. Honza Štěpánek a Dan Sommer dokonce tlumočili při páteční exkurzi v Siku. Obě studentky byly moc fajn, i když Káťa byla z mého pohledu více přátelská a komunikativní.

Sára Vaňáčová, 9. třída

Autor příspěvku: zscimelic