předškolačka s ošetřeným plyšákem

Ukázka první pomoci v mateřince v Čimelicích.

Děti při masáži srdce
Děti při masáži srdce

V minulém týdnu proběhl v mateřské škole v Čimelicích vzdělávací program první pomoci. Všechny děti si z domova na tento den přinesly svého plyšáka, aby si na něm vyzkoušely masáž srdce a ošetření pomocí obvazu. Úvod programu patřil teoretické části, kdy děti pomocí obrázků určovaly lehká a vážná zranění. Seznámily se s číslem záchranky, jak správně zavolat, když jde o život. Následně viděly názornou ukázku první pomoci a masáž srdce. Poté si děti na svých plyšácích masáž srdce vyzkoušely a ošetřily zranění pomocí obvazu. Akce se dětem líbila, byly obohaceni o nové poznatky a zážitky z názorné ukázky.

Za MŠ uč. Jitka Nosková

předškolačka s ošetřeným plyšákem
Předškolačka s ošetřeným plyšákem

Autor příspěvku: zscimelic