Advent002

Vánoční den

Vánoční den

Vánoce nebo zima celkově jsou moje oblíbené období. Miluju, když se ráno probudím a všude vidím bílou peřinu, na stole sedí talíř plný cukroví a hrnek se sladkou čokoládovou tekutinou. V krbu poskakují oranžové jiskry a po místnosti se rozléhá hlas postav z pohádek.

Když vyjdu ven, ovane mě studený vítr a na hlavu mi padají bílé vločky. V parku vidím jen holé stromy přikryté sněhem a sem tam nějakou stopu od obyvatelů parku, kteří si hledali něco na zub. Přede mnou letí náš pes a za ním má sestra a užívají si zimního času.

Když přijdeme domů celí promočení, už nám mamka podává plný hrnek čaje a horu cukroví. Zachumláme se do huňaté látky a užíváme si společně strávený čas.

Tereza Buchtová

 

Vánoční líčení

Na Vánocích se mi líbí to, že jsme všichni spolu a pečeme cukroví nebo připravujeme štědrovečerní večeři. Mám ráda bílé Vánoce, ale ty jen tak nejsou, protože když už napadne sníh, tak buď ho napadne málo, nebo do druhého dne roztaje. A všude je potom mokro a bláto. Líbí se mi, jak jsou všude světýlka a ozdoby, ale nelíbí se mi, když je to přeplácané. Baví mě péct vánoční cukroví, ale potom je problém ten, že se na mě příliš směje. Tak ho vždy ujídám a mamka vždy nadává, že nezbyde nic a že na talíř dá místo cukroví nás.

Pavlína Počtová

Vánoce                                                                                                         

O Vánocích se těšíme, až nás vánoční doba svolá s blízkými. Až nás jídlo bude svou vůní lákat k večeři. Také si přejeme, aby se okolní krajina změnila v bílou. Těšíme se, až na nás bude volat cukroví, abychom ho snědli. Chceme si postavit sněhuláky, aby nám strážili dům. Vánoce mám převelice rád a doufám, že to tak i zůstane.

Max Vít

Můj vánoční den

Je tu můj vánoční den. Ráno jsem vstala s dobrou náladou, v kuchyni jsme ucítila sladkou vůni cukroví, v obýváku běžely pohádky a venku se blýskal sníh jako diamanty na slunci. Šli jsme na rodinnou procházku po vesnici. Všechno bylo pokryté sněhem.

K obědu si dáváme typické jídlo, čočku. Už odmala se snažím celý den nejíst, abych viděla zlaté prasátko. Po obědě usedne celá rodina k jednomu stolu a hrajeme různé hry, aby to mým bráškům rychleji utíkalo. Samozřejmě i rodinné drama patří k správnému Štědrému dni.

Když se dodělá vše potřebné, už jen odpočíváme a koukáme na vánoční pohádky. Po rodinné večeři se jdou rozbalovat dárky. Já mám větší radost, když někomu něco dávám, než když dostávám. A pak už jen společně koukáme na pohádky, jíme cukroví, bráškové si hrají s novými hračkami, ze kterých mají radost jako pes z kosti. Po nějaké době si jdeme všichni lehnout a tím končí náš Štědrý den, který byl hektický, ale zároveň hezký.

Sára Koudelková

 

Když se řekne Vánoce

Když se vysloví slovo Vánoce, tak mě hned napadne: provoněný dům cukrovím, pohádky běžící od rána do večera, hádka, kdo uklidí ten pokoj, protože když bude „bordel“, tak nebude ježíšek. V podvečer Štědrého dne, když se vše uklidní, mamka začne dělat štědrovečerní večeři. Když je uvařeno, tak se oháknem a jdeme jíst. „Kuba“ mi moc nešmakuje, tak se ho zbavuji tím způsobem, že krmím hladovou podlahu. Po jídle vezmeme pár kostí a vánočku a jdeme ven zazpívat koledu. Jsem zmrzlý jak trpaslík, tudíž se jdeme ohřát. Mezitím, co jsme byli venku, se doma úplnou náhodou pod stromečkem objevily dárky…

Lukáš Brabec

Autor příspěvku: zscimelic