_MG_3141

Vánoční představení 2018 – Vánoční pohádka

Poslední školní den roku 2018 se nesl ve znamení tradiční vánoční pohádky, kterou nastudovali žáci naší základní školy s paní učitelkou Karasovou a Hrdličkovou. Pro letošní svátky si vybrali pohádku  Jak se peče štěstí. Hlavní role obsadili  výborní žáci deváté a osmé třídy. I mladší kolegové si poradili velmi zdařile. Pekařští bratři Matěj a Vincek se utkali o pekařské štěstí. Matěj k pekařskému krámku plnému sladkých dobrot získal ještě Madlu. I když vůbec nebyl zvyklý se ženit. J Princeznino srdce zas získal Petr z Drslavic. V příběhu všechno dobře dopadlo. Tak  jak to má být.  Před uvedením pohádky se všichni ponořili do adventní nálady s prvními tóny slavnostního troubení koledy Tichá noc. Zatroubil František Pavlíček. Tichou noc krásně odehrál na housle  také Karel Šácha, žák třetí třídy. Po pohádce následovaly zpěvy vánočních písní pod vedením paní učitelky Václavy Karasové za doprovodu Dariny Počtové na kytaru, Nely Valové na příčnou flétnu a Sáry Vaňáčové na zobcovou flétnu.

Žáci deváté třídy v závěru poděkovali oběma režisérkám. Připomněli  a poděkovali paní učitelce Filipové, která je prováděla minulými roky a poslali jí velkou kytici.

Děkujeme manželům Pavelkovým za vstřícnost a zajištění všech zkoušek.

Všem přejeme v následujícím roce mnoho zdraví, štěstí a radosti!

Šárka Hrdličková

_MG_3115 _MG_3118 _MG_3125 _MG_3126 _MG_3128 _MG_3129 _MG_3131 _MG_3134 _MG_3137 _MG_3140 _MG_3141 _MG_3147 _MG_3148

Autor příspěvku: zscimelic