IMG_0022

Výlet atletického kroužku

Na pěšíIMG_0022 túru podél orlické přehrady, řeky Lomnice a posléze i Skalice vyrazili členové atletického kroužku ZŠ Čimelice v sobotu 20. dubna. Počasí bylo na tuto roční dobu extrémně teplé, takže k základnímu vybavení patřily opalovací krémy a dostatek tekutin. Ze Štědronína – Plazů vyšla čtrnáctičlenná skupina dětí, která představovala zhruba polovinu veškerého členstva, a to v doprovodu trenéra Václava Kačaby a učitelského dozoru (M. Polívková, J. Kubátová). Stojí za zmínku, že na trasu v celkové délce 17 km se vydaly pouze děti z prvního stupně naší základní školy. Obyvatelé Smetanovy Lhoty měli sice cestu o něco kratší, protože už s námi nepokračovali do Čimelic, přesto i jim patří velký potlesk za bezproblémové zvládnutí pochodu.

Ze Štědronína vedla naše cesta nejdříve na soutok Lomnice s Otavou a potom podél řeky Lomnice na soutok se Skalicí. Prošli jsme přes rekreační zařízení Avie a také přes bungalovy Varvažov. Kýženého nanuka se tam děti v době před hlavní turistickou sezónou bohužel ještě nedočkaly, ale Čimeličtí si vše mohli vynahradit v cíli, po příchodu na čimelické náměstí, ve zdejší zmrzlinárně. Závěrečný úsek cesty ze Smetanovy Lhoty do Čimelic byl totiž přes ochlazení nohou v rybníce Valný (vzhledem k teplotám na duben extrémním) poměrně náročný.

                Polední přestávku s opékáním vuřtů jsme si ještě naštěstí užili ve stínu lesa a v blízkosti vody Na Říčkách, kde jsme se setkali s pravými trampy, rozdělali jsme oheň pomocí křesadla a také ho patřičně uhasili vodou z řeky. Někteří sice netušili, jak se vlastně do takového ohníčku přikládá, ale po názorné ukázce ze strany „pana trenéra“ přidali ke svým atletickým zkušenostem z kroužku i tuto zálesáckou. A tak nezbývá, než dodat, že na příští výšlap se určitě všichni malí atleti zase těší.

V.Kačaba, J. Kubátová

IMG_0025 IMG_0026 IMG_0034 IMG_0035 IMG_0039 IMG_0040 IMG_0041 IMG_0049 IMG_0055 IMG_0058 IMG_0066 IMG_0067 IMG_0078 IMG_0083 IMG_0086 IMG_0090 IMG_0096

Autor příspěvku: zscimelic