Zdraví dětem

Druhá až pátá třída se v úterý 6. prosince zúčastnila přednášky Zdraví dětem. Byl to projekt na celé dopoledne. Po školách s ním jezdí společnost zabývající se zdravým životním stylem. Přijatelnou formou přednášející seznamují s funkcí trávicího traktu, s obsahem živin a vitamínů v jednotlivých potravinách a zasvěcují děti do pravidel zdravé výživy. Součástí je i návod na sestavování jídelníčků, jejich konzultace. Dále dodržování zdravého životního stylu a udržování kondice sportovními i relaxačními aktivitami.

Marcela Vejcharová

Své dojmy z přednášky zaznamenali žáci páté třídy:

Akce se mi moc líbila. Dozvěděli jsme se, že lipánek obsahuje méně surovin než Pribináček, že Nutela obsahuje mnoho nezdravého palmového oleje.

Nela Geschvantnerová

Naučili jsme se, jak poznat poctivý výrobek, proč věnovat pozornost složení výrobku na obalu. Čím více položek složení, tím škodlivější.

Tereza Buchtová

Nevěděla jsem, že kručení břicha způsobuje tření stěn žaludku. Malovali jsme si jídelníček a říkali, co je dobré pro naše tělo.

Lucie Matějková

Malovali jsme, co máme jíst ke snídani, k obědu, dopolední a odpolední svačině nebo k večeři. A paní lektorka to s každým rozebrala.

Miroslav Kolář

Ukazovali nám videa, jak se kvůli palmovému oleji ničí pralesy, jak se zabíjejí šimpanzi, kteří chodí na mladé rostliny a plody.

Lukáš Brabec

Dozvěděli jsme se, jak nezdravé jsou kolové a energetické nápoje nebo brambůrky. A aby nás nebolela hlava, že bychom měli pít hodně vody.

Jan Klimeš

Neměli bychom jíst jídla s palmovým olejem. Pěstování palem narušuje životní prostředí orangutanů a opic a oni pak kvůli tomu umírají.

Maxmilián Vít