153

Zimní výlety do zábavného aquaparku ve Weidenu

153Letošní zimní období si žáci základní školy opět mohli zpestřit výletem do německého aquaparku Weiden. Této nabídky využilo celkem 52 dětí a 4 zástupci z řad rodičů. Výlety se konaly o lednových a únorových sobotách. Ráno se děti „nalodily“ do mikrobusů a přes  Plzeň a Rozvadov docestovaly za hranice. Weiden je městečko ležící 30km za přechodem.  Velký areál aquaparku už je nám dobře známý.  Každý rok se zde najde nová atrakce. Předloni to byl nový bazén pro malé plavce, i když s velkou radostí ho navštěvují i velké děti. Jezdí si tu na polystyrénových autíčkách. Nechávají se polévat obrovitánskými vědry. Vloni to byla horolezecká stěna nad bazénem. Nikdo se nemusí bát pádu, protože vždy skončí v bazénu. Vyzkoušeli to i někteří tatínkové.  Letos to byla finská sauna hned vedle solné jeskyně a páry. Kromě těchto nových výzev si všichni zaskotačili v nespočetných  vířivkách, masážních proudech, venkovním bazénu a divoké řece.  Nikdo nevynechal ani velký tobogán, který končí ve venkovním bazénu. Romantiku prostředí doplňoval sníh všude kolem. Děti objevily novou možnost vyžití – koulování v termálním bazénu. A byla to vážně zábava :-) Podle všech ohlasů se výlety všem opravdu líbily. Pokud děti nejely s rodiči, postarala se o ně paní učitelka Hrdličková. Dny byly plné zážitků a večer se domů nikomu nechtělo.

121 125 145

Šárka Hrdličková

Autor příspěvku: zscimelic