• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů
Školka
Halloween v mateřince.

Halloween v mateřince.

Oslavy Halloweenu se dostaly i do naší Mateřinky.

Po celý týden se děti seznamovaly se zvyky, tradicemi Halloweenu a jeho významem. Vyráběly strašidla, malovaly a vydlabávaly dýně.

Ve třídě Mravenečků vydlabávaly děti spolu s paní uč. Petrou Buchtovou a paní Evou Veselou dýni, kterou si vystavily ve třídě. Semínka dýně očistily a část jich nechaly zaschnout pro další tvoření. Několik semínek dýně děti poskládaly na tácek s navlhčenou vatou, aby mohly pozorovat jejich postupnou proměnu – klíčení. Do vyřezané dýně umístily svíčku, kterou každé ráno před příchodem dětí paní uč. zapálí a všichni tak mají možnost pozorovat osvětlenou dýni, která na ně kulí svá velká očka a na všechny se usmívá.

Včeličky s paní uč. Gabrielou Pánkovou vydlabávaly po menších skupinkách několik dýní, které pak vystavily ve třídě a před vchodem do MŠ. Činnosti se zhostily všechny děti. Akce se vydařila a děti byly obohaceny o nové poznatky při činnosti s netradičním materiálem.