• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů
Školka
Maškarní rej v mateřince.

Maškarní rej v mateřince.

Únor je měsícem masopustu a maškarních rejů, a tak ani v naší mateřince tomu není jinak.

V rámci masopustního týdne, který každoročně pro děti připravujeme, se všichni seznamují s lidovými tradicemi a zvyky masopustu. Malují klauny, vyrábějí si jednoduché karnevalové masky, prokazují svého sportovního ducha při různých soutěžích. Nechybí ani maškarní rej, na který se děti vždy velice těší.

Ve středu od časných ranních hodin přicházely do mateřinky různé pohádkové a seriálové postavy např: princezny, víly, motýlci, broučci, různá zvířátka, čarodějnice a čarodějové, Batmani, Spider-Mani, Nindžové, Hermiony, policajti, piráti, hasiči, kovbojové, kosmonauti, fotbalisti ….

Ke spolupráci na zajištění této akce jsme pozvali Honzu Krejčíka v podobě klauna, který si pro děti připravil několik oblíbených písní, tanečků a soutěží, při kterých se děti pohybově vyžily. Soutěžilo se v točení obruče kolem pasu, zavazování uzlů a kliček, tanec ve dvojicích s nafouknutým balónkem mezi sebou a pinkaní míčků. Závěr karnevalu patřil vyhlášení nejlepších masek. Vzhledem k tomu, že se letos sešlo opravdu velmi mnoho krásných masek, nebylo rozhodování vůbec jednoduché. Všem rodičům moc děkujeme, že svým dětem opatřili karnevalové masky a dopřáli jim prožít radostné dopoledne v podobě svého oblíbeného hrdiny.

Třetí místo získala maska kovboje v podání Šimona Burdů. Druhé místo obsadila Štěpánka Suldovská v kostýmu anděla s červeným srdcem. První místo získal Jáchym Kvída jako Hippiesák.

Na památku na dnešní den dostali všichni krasohled, balónek a balíček s domácími cukrovinkami. Akce se dětem velice líbila, domů si odnesly nezapomenutelný zážitek z prožitého dopoledne.