• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů
Školka
Zajíčku a slepičko, čípak je to vajíčko?

Zajíčku a slepičko, čípak je to vajíčko?

Na Škaredou středu navštívilo mateřinku divadlo Kos z Českých Budějovic s divadelní pohádkou Zajíčku a slepičko, čípak je to vajíčko?

To byste nevěřili, kolik má taková slepička na jaře práce a Velikonoční zajíček vlastně taky. Co se ale stane, když se ti dva potkají a začnou se hádat o jedno vajíčko? Slepička jej sice snesla, ale zajíček krásně pomaloval a ona mu ho teď nechce dát. A to k ní přišel s pomlázkou a ještě řekl i koledu za pomoci dětí. Při přetahování o vajíčko slepička zjistila, že je prasklé a dávala to zajíčkovi za vinu. Naštěstí se na to všechno dívalo sluníčko a dalo vše do pořádku. Z pomalovaného vajíčka se totiž vyklubalo krásné žluté kuřátko. Zajíček se slepičkou se usmířili a společně se o něj starali.