• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů
Školka
Velikonoční týden v mateřince.

Velikonoční týden v mateřince.

O velikonočním týdnu bylo v mateřince opravdu rušno. Nejen, že se děti seznamovaly se zvyky a tradicemi tohoto jarního svátku, ale bylo pro ně připraveno i několik velikonočních akcí a kreativních činností.

Třída Mravenečků si sela osení do polepených kelímků, které si odnesly domů, aby mohly pozorovat jeho růst.      

Poděkování patří panu Müllerovi, který pro třídu Motýlků a Včeliček připravil opracované dřevěné špalíčky, na které si děti dle předlohy nakreslily černou fixou Velikonočního zajíčka, a poté dle vlastní fantazie vybarvily. Pro děti to byla velmi lákavá a zajímavá činnost. Kreativita zajíčků byla velmi pestrá a každý si svého bezpečně poznal a s hrdostí odnesl domů.

Třída Motýlků malovala ovečky pomocí bublinkové fólie, vybarvovala polystyrenová vajíčka barvami, polepovala vyfouklá vajíčka pěnovými samolepkami a polepovala je různými velikonočními konfetami.

Vzdělávací program s názvem Od ovečky ke svetru přivezla do školky paní Blanka Koudelková a divadlo Kos z Českých Budějovic zahrálo pohádku Zajíčku a slepičko, čípak je to vajíčko?

Velikonoční zajíček v mateřince nadělil dětem drobný dárek v podobě nazdobeného perníkového vajíčka, kuřátka, velikonočních samolepek  a závěsného skleněného vajíčka.