• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů
Školka
Pan doktor Léčímrád.

Pan doktor Léčímrád.

Dnes zavítalo do mateřinky divadélko Kos z Českých Budějovic s činoherní pohádkou „Pan doktor Léčímrád“.

Pohádka pojednávala o panu doktorovi jménem Léčímrád, který si zkoušel masku na maškarní bál, když čekal v ordinaci na pacienty. Všichni jeho pacienti totiž trpěli zvláštními chorobami. Např. Kryštůfek trpěl binecajdou, protože měl všude rozházené hračky. Amálka brečimídou, která brečela snad kvůli všemu. Lojzík se nakazil žalovnídou a Hynek posmívačkou. Pan doktor Léčímrád si však poradil s každou chorobou. Někdy stačil kouzelný bonbon nebo básnička. Když ale pan doktor odešel na maškarní, přišla do ordinace Žofie a začala tam řádit. Měla totiž neléčenou drzicídu a ta se jí rozvinula v opičajdu, a ze Žofie se stala opička. Aniž by věděla, jak vypadá, odešla na maškarní, kde vyhrála cenu za nejlepší masku. Druhý den přišla do ordinace pana doktora Léčímráda, aby ji vyléčil. Zkoušel různé druhy léčby, ale nic nezabíralo. Nakonec dál Žofii velkou injekci a ta zabrala. Takže vše dobře dopadlo a všichni se vyléčili.

Pohádka byla zábavná, poučná a všem se moc líbila.