• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů
Škola
Vlastivědná vycházka po Praze

Vlastivědná vycházka po Praze

16.5.vyjela 5. třída na historickou procházku po Praze. Rychlik prijel na Hlavní nádraží včas, tak jsme vyrazili od sochy sv. Václava směrem na Staroměstské náměstí. Cestou jsme si prohlídli Stavovské divadlo, Betlémskou kapli a mířili jsme ke Karlovu mostu. Průchodem okolo kostela panny Marie pod řetězem jsme se vynořili přímo před Pražským jezulatkem. A už nás čekala cesta vzhůru na Pražský hrad. Tam jsme porovnali gotický a románský sloh a hurá na metro. Pro některé děti to bylo první setkání s tímto dopravním prostředkem. Posilnili jsme se v Mac“Donaldu a už nás čekal poslední úsek naší výpravy. Směr nádraží a zpět rychlíkem do Čimelic. Počasí bylo velmi příznivé a všichni byli unaveni, ale nadšeni. Paní ucitelka Karasová a Filipová ocenily, jak se deti celou dobu slušně chovaly a užily si pražskou procházku.