• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů
Školka
O princezně, která se nechtěla učit.

O princezně, která se nechtěla učit.

V úterý navštívilo mateřinku divadlo Kolem s divadelní pohádkou “O princezně, která se nechtěla učit.

Bylo jedno království, ve kterém měl král velké starosti se svou princeznou Zlatunkou, protože se nechtěla vůbec nic učit. Žádný učitel v království dlouho nevydržel. Princezna se učit nechtěla, utíkala před nimi a schovávala se. Král Zlatunce domlouval, že ji žádný princ nebude chtít, protože nic neumí a je hloupá, ale marně. Princezna si chtěla jen hrát a vdát se za bohatého prince, který bude dělat vše za ni. Král se rozzlobil a předstíral, že je nemocný a čeká návštěvu sultána, aby s ním podepsal novou smlouvu. Princezna tatínkovi slíbila, že se o vše postará, aby si šel lehnout. Král se domníval, že ji tím donutí se učit, ale marně. Protože Zlatunka neuměla číst a počítat uměla jen do dvou, podepsala sultánovi (za kterého se král převlékl) smlouvu, ve které prodala celé království za dvě nedozrálé hrušky. Král byl zoufalý, a tak sjednal schůzku s princem, který také nic neuměl. Princezna si uvědomila, že nechce být jako princ, kterému je špatně rozumět, je líný, hloupý a nafoukaný. Rozhodla se hodit do školy, aby se všemu naučila a mohla být chytrou královnou. Ponaučení: Je správné se učit pro svou budoucnost.