• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů
Školka
Dobrovolní hasiči čimelické posádky.

Dobrovolní hasiči čimelické posádky.

Středeční dopoledne si děti užily u hasičské zbrojnice za sportovní halou, kde na ně čekalo několik dobrovolných hasičů čimelické posádky. Velitel Tomáš Bašta s členy místního hasičského sboru Matějem Směšným, Jakubem Teskou, Václavem Potůčkem a Vladimírem Králičkem děti mile přivítali a předvedli jim výstroj hasiče při zásahu. Poskytli informace k jakým zásahům hasiči jezdí a upozornili, jak se zachovat v případě požárů a na jaké telefonní číslo zavolat. Hasiči měli připraveno několik stanovišť, kde si děti vyzkoušely hasičské helmy, prohlédly si veškeré vybavení hasičského auta, mohly se posadit do kabin aut, jak hasičského, tak doprovodného. Všem dětem se rozzářily oči, když si mohly vyzkoušet stříkání vody hadicí a stát se tak na chvíli hasičem. Překvapením pro všechny byla ukázka vodního děla v provozu a vějířové mlhy. Počasí nám přálo. Věříme, že si to všichni užili, neboť by chtěli být všichni hasiči a domů si odnesli nezapomenutelný zážitek. Všem hasičům patří velké poděkování za dobře připravenou akci.