• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů
Školka
Zdravá 5

Zdravá 5

Ve středu 5. června navštívila mateřskou školu lektorka Veronika Kopřivová z Nadačního fondu Albert se zábavným výukovým programem o zdravém stravování. Jednalo se o pohádkový příběh Binga a Báji, kteří se chystali na oslavu narozenin. Pomocí tohoto příběhu se děti zábavnou formou učily základy zdravé výživy. Během celého programu děti aktivně spolupracovaly na příběhu pomocí interaktivních pracovních úkolů např: dojet autobusem na nákup, vybrat potraviny, které tělu prospívají, a které ne, uskladnit jednotlivé potraviny do lednice nebo spíže, přiřadit makety potravin na obrázek dle pokynů lektorky atd. Během příběhu se dozvěděly, proč bychom měli jíst dostatek ovoce, zeleniny a určité potraviny? Proč je důležitý pohyb na čerstvém vzduchu a v přírodě? Společně s lektorkou si zazpívaly a zatančily. Na závěr programu si děti zhotovovaly špízy ve tvaru panáčka, lodičky, činky a korálků z nakrájeného ovoce, zeleniny a sýra. Poté si na svých výtvorech pochutnaly. Akce se dětem líbila a bylo to pro ně příjemné zpestření dopoledne v mateřince.

Každá třída získala na konci programu plakát s výživovým talířem a obrázkem dětského těla znázorňujícím vliv určitých potravin na jednotlivé části těla a knihu Zdravá 5.