• +420 382 228 118
  • skola@zscimelice.cz
  • Domů

Slavnostní loučení s předškoláky.

Rok utekl jako voda a předškoláky v záři čeká škola. V letošním školním roce opouští mateřskou školu celkem 18 dětí.

Pro budoucí školáčky připravili zaměstnanci mateřské školy v Čimelicích slavnostní rozloučení se školkou v pátek 21. června za spolupráce herců divadla Kos z Českých Budějovic.

Na úvod programu promluvila vedoucí učitelka Jana Veselá, která všechny přítomné přivítala a seznámila je s průběhem slavnostního odpoledne.

Učitelka budoucích prvňáčků paní Vendula Karasová informovala rodiče o potřebách pro I. třídu – o přihlášce na stravování, do družiny a rozdala potřebné formuláře.                                     Následoval krátký program předškoláků, kteří zahráli písničky na flétnu, předvedli pohybové ztvárnění říkadel a písniček, které se naučili na anglickém kroužku, přednesli číselnou říkanku a zazpívali písničku na rozloučenou.

Následovalo divadelní představení pohádky „Ve škole se nestraší“ spojené se slavnostním stužkováním v režii herců divadla Kos. Bílá paní předala předškolákům šerpu, dárkovou tašku a rytíř v brnění pasoval předškoláky na prvňáčky svým mečem.

Na památku obdrželi knihu, vysvědčení, vlastnoručně podepsanou přísahu budoucích prvňáků, veršovanou básničku, jako zpověď předškoláků a nugátový koblížek v dárkovém balení. Nejen děti, ale i dospělí se pobavili.

Na závěr odpoledního programu dostali předškoláci zmrzlinový pohár a pro všechny přítomné bylo připravené malé pohoštění – džus, ovocné mísy, slané pečivo a koláčky.

Akce se konala ve třídě, a i přes velké horko, bouřku se vydařila a všichni odcházeli spokojení.