Školka

Kváskový chléb
Dnes navštívila mateřskou školu paní Devátá, která se třídou Včeliček a Motýlků připravila kváskový chléb. Nejprve děti seznámila s kváskem – co to je, a jak se připravuje. Následně společně zadělali kváskový chléb, který nechali v míse vykynout. Vykynuté těsto na pomoučeném stole několikrát přeložili, poté paní Devátá vytvarovala dva bochánky, které uložila do ošatek vysypaných hladkou moukou a nechala je opět kynout. Po obědě, kdy byly bochánky nakynuté jsme je vyklopili na plech a upekli. Dílo se zdařilo a děti byly nadšené z upečeného chleba.

Redakce
0