IMG_20181030_114439

Co jsem dělal o podzimních prázdninách

IMG_20181030_125223Ahoj Maru!

     Podzimní prázdniny jsem si moc užila!

Sobotu, neděli a pondělí jsem strávila s rodinou. Chodili jsme s Ejlou (naším pejskem) na procházky, koukala jsem na televizi a v sobotu jsme slavili narozeniny tety a strejdy. Nejlepší bylo nejspíš pondělí.  Jeli jsme s polovinou třidy do Sladovny v Písku. Téma bylo animace a vytváření filmu nebo nějak podobně.

Nejdřív nám ukázali typy pohádkových postav, tak na příklad loutka z ,,modelíny‘‘(ovečka Shaune) nebo kreslené postavy. Potom nás rozdělili do dvou skupinek a měli jsme vytvořit krátkou pohádku. Já byla v týmu s Kájou, Aničkou, Juliou, Honzou a Matějem. Nejdříve jsme nakreslili postavy a věci, které jsme do pohádky potřebovali. Pohádka byla o mimozemšťanovi, který ztroskotal na Měsíci a jeho velmi oblíbená vesmírná loď se zničila, odešel ze slzami v očích, až došel  k fotbalovém hřišti a odkopl míč do branky druhému týmu. Získal první místo, a když stál na stupínku vítězů, přišla k němu příšera a darovala mu novou vesmírnou loď.

A potom už nás čekal oběd a jeli jsme domů.

A jak sis užila podzimní prázdniny ty?

Míša

Smetanova Lhota 30.10.2018

IMG_20181030_114439 IMG_20181030_121405

Workshop ve Sladovně

Naše paní učitelka Vilímová se rozhodla, že si během podzimních prázdnin uděláme výlet do písecké Sladovny. Do Písku jsme jeli vlakem a pak jsme šli dlouhou cestu až do Sladovny, kde na nás čekal workshop. Po zaplacení jsme vstoupili do místnosti, kde budeme vyrábět film. Nejdříve nám ukázali, jak se tvoří film, a pak jsme si ho vytvořili sami. Nejprve jsme si ho předkreslili a pak natočili. Když jsme měli film hotový, mohli jsme ho ukázat ostatním. Těm se líbil. Když spolužáci ukázali svůj film, mohli jsme se rozloučit a jít zpátky na nádraží. Ještě před odchodem jsme měli rozchod v Písku na náměstí. Já jsem se nejdříve šla podívat do zverimexu a potom do knihkupectví. Po skončení rozchodu jsme šli zpátky na nádraží, kde jsme čekali na vlak. Když přijel, jeli jsme domů. Byl to hezký výlet.

Anna Zborníková, 6. třída

IMG_20181030_121436

 

Autor příspěvku: zscimelic