bad002

Dětský badmintonový turnaj

V sobotu 4. března se ve sportovní hale v Čimelicích konal druhý ročník Dětského badmintonového turnaje, kterého se zúčastnilo 16 dětí různého věku ze ZŠ Čimelice. Před turnajem žáci pilně trénovali, na páteční tréninky pod vedením Václava Kačaby před turnajem docházelo i 19 dětí. Na turnaj se přihlásili jednak členové badmintonového kroužku, tak i děti, které na kroužek nechodí, přesto měly odvahu a chuť se turnaje zúčastnit. Turnaj začínal v 9 hodin, všichni přihlášení sportovci se dostavili před 9. hodinou. Byli rozděleni do 4 skupin podle věku. Hrálo se na 4 kurtech, v základní skupině se hrály 2 sety do 15 s jedním soupeřem. Body jim zapisovali a počítali rozhodčí. Po dohrání zápasů v základní skupině, byly vytvořeny 2 skupiny.  Do skupiny A postupovali hráči z 1. a 2. míst, do skupiny B ze 3. a 4. míst. Poté byly vzájemné zápasy v obou skupinách, hrálo se na 2 vítězné sety do 21, ze kterých vyšlo celkové pořadí dětí. Poslední finálový zápas o absolutního vítěze turnaje byl mezi Adélou Polívkovou a Vítem Šindelkou. Tento vyrovnaný zápas skončil 2:1 na sety pro Víta Šindelku, cena za vítězství byl krásný badmintonový dort od Martiny Šindelkové. Předávat ceny přišla i starostka Obce Čimelice paní Šárka Hrdličková, která dětem popřála další sportovní úspěchy a pochválila je, že dorazili v hojném počtu. Paní starostka všem zúčastněným dětem předala velký koláč a spolu s trenérem Václavem Kačabou vyhlašovali vítěze v kategorii dívek, chlapců a celkové pořadí. V kategorii dívek se na 3. místě umístila Sára Šebková (5. třída), 2. místo obsadila Barbora Polívková (6. třída) a na 1. místě skončila Adéla Polívková (8. třída). V kategorii chlapců byl na 3. místě Tomáš Pavlíček (9. třída), 2. místo patřilo Danielovi Hermanovi (9. třída) a 1. místo si vybojoval Vít Šindelka (8. třída). Celkové pořadí dětí (do 6. místa bylo): 1. místo Vít Šindelka, 2. místo Adéla Polívková, 3. místo Daniel Herman, 4. místo Barbora Polívková, 5. místo Sára Šebková a 6. místo Tomáš Pavlíček. Putovní trenérský pohár získala Adéla Polívková. Badmintonový turnaj se velmi vydařil, poděkování patří hlavně trenérovi panu Kačabovi a ostatním, kteří se na přípravě a organizaci podíleli, v neposlední řadě Obci Čimelice za finanční podporu.

Martina Polívková

bad016 bad015 bad014 bad013 bad012 bad011 bad010 bad009 bad008 bad007 bad006 bad005 bad004 bad003 bad002 bad001

Autor příspěvku: zscimelic