9-lyz07

Deváťáci na lyžích

Lyžařský výcvik 9. třídy probíhal opět v Nových Hutích a v areálu Zadov na Šumavě. V termínu od 13. do 17. února se ho zúčastnilo 11 žáků. Instruktorský a pedagogický doprovod tvořili Jan Staněk, Jana Kubátová a Václava Karasová. Pokročilí lyžaři byli v prvním družstvu čtyři, ostatní teprve zkoušeli své první krůčky a obloučky, ale během týdne se převážná většina s úspěchem zdokonalovala.

Smůlu měla bohužel jedna pokročilá lyžařka, která během kurzu při pádu utrpěla zranění ruky, ale v pobytu s námi chtěla pokračovat a spolužáky i nadále doprovázela. Počasí nám naštěstí přálo, a tak jsme si užívali dostatek sněhu i sluníčka.

První dva dny jsme strávili na pozvolnější sjezdovce v Nových Hutích, ve středu a ve čtvrtek jsme ráno  odjeli skibusem na sjezdovku Kobyla na Zadově. Tam se také uskutečnil čtvrteční závod ve slalomu. Po návratu ze Zadova a odpoledním klidu jsme vždy nazuli běžky a vydali se do stopy na Pláních, většina až k lyžařskému můstku na Kobyle a další den na okruh k horní stanici sjezdovky v Nových Hutích.

Večery byly vyhrazeny videím a prezentacím k historii a teorii lyžování, bezpečnosti na sjezdovce, zimním sportům a zdravovědě. Také jsme si procvičili paměť, zahráli deskové hry a sledovali sportovní zápasy.

Myslím, že lyžařský kurz přinesl žákům 9. třídy nové dovednosti a poznatky, ale hlavně společné zážitky před odchodem na střední školy a učiliště.

Jana Kubátová

9-lyz01 9-lyz02 9-lyz03 9-lyz04 9-lyz05 9-lyz06 9-lyz07 9-lyz08 9-lyz09 9-lyz10 9-lyz11 9-lyz12 9-lyz13 9-lyz14

Autor příspěvku: zscimelic