IMG-20190622-WA0006

Deváťáci v Paříži

IMG-20190622-WA0006Letošní školní rok přišla většina deváté třídy s nápadem rozloučit se velkým několikadenním výletem do Paříže.  A tak jsme vyrazili předposlední červnový týden. Cesta mikrobusem ubíhala rychle. Ráno jsme vystoupili pod la Tour Eiffel. A nahoru? Samozřejmě pěšky. Celkem 726 schodů. Počasí se během výstupu umoudřilo a my jsme viděli město jako na dlani. Paní učitelka Hrdličková nám ukázala mnoho památek už z věže. Když jsme obešli věž dokola, byli jsme ztracení ve velkoměstě. Ještě že paní učitelka vždycky věděla správný směr. První den jsme se podívali na l´Arc de Triomphe, boulevard Champs Elysées, Place de la Concorde, zahrady přiléhající k Louvru a Latinskou čtvrť, kde je Sorbona a Pantheon. Odpoledne jsme si ještě vyjeli lodí po řece Seině. Nikam jsme nepospíchali, a tak jsme si sedli na kávičku na náměstí Trocadero. Večer jsme dojeli do čtvrti Villepinte, kde jsme nasedli do mikrobusů a odjeli do hotelu F1. Pěkné čisté ubytování, sprchy volaly po naší návštěvě :-) Kolem půlnoci jsme se dostali do postelí. Usnuli jsme, jako když nás do vody hodí. Budíček byl naštěstí v půl desáté. Sjeli jsme metrem do centra. Procházku jsme zahájili na Place de la Concorde. Prošli jsme k Louvru a slečna Maštalířová nás provedla do křídla k obrazu Mony Lisy. Velmi zajímavý zážitek. Pak jsme prošli po rue de Rivoli k radnici. Tam jsme se podívali na vystoupení hudební skupiny. Aplaus byl veliký. A zase metrem, tentokrát do moderní čtvrti La Defense. Moderní čtvrť ze skla a betonu. Vévodila jí  Archa, zajímavá stavba moderní architektury. A znovu hurá do metra. Tentokrát do čtvrti Pigalle. Viděli jsme nový kostel Sacre Coeur, náměstí malířů Monte Martre.   Došli jsme si na večeři. Šneci došli, a to jsme našli odvahu je vážně ochutnat. Tak jsme si dali většinou kuřecí specialitky. Začalo se smrákat a nás čekala noční jízda městem. Jenže nám se zdála daleko zajímavější procházka. A tak jsme šli pěšky až k Moulin Rouge. Na větrníku jsme si vyzkoušeli, jak se cítila Marylin Monroe. Pak zas metrem k Vítěznému oblouku a odtud raději pěšky až na Trocadero. Tam jsme se připojili k tanečníkům, zpěvákům a pouličním umělcům. Někteří si vyzkoušeli vydělat si pár centů fotbalovým uměním.  Hodiny utíkaly rychle. V jednu v noci pro nás přijela auta, aby nás odvezla. Hotel, sprcha, na budíku půl třetí ráno. Pěkný mejdan. Ráno nás čekal budíček v deset. Sbalili jsme si kufry a odjeli jsme nakoupit sýry, víno a francouzské dobroty. Pak ještě hodinka cesty do Versailles. Zámecké zahrady byly přenádherné. Viděli jsme i zpívající fontány. Také jsme navštívili centrum města  s katedrálou Notre Dame.  Ochutnali jsme originální makronky. Výborné… Po Paříži a Versailles jsme nachodili úctyhodných 43 kilometrů. J Večer jsme odjeli směrem do Čech. Čekala nás poslední zastávka – koupání v lázních v Ambergu. Krásná tečka zájezdu. Paní učitelka Šárka Hrdličková se o nás starala jak o vlastní. To vždycky na výletech a že jsme jich zažili společně mnoho :-)

                                                                                                                                  Žáci deváté třídy

Zhodnocení účastníků zájezdu:

„Památky byly strašně moc krásné a výlet jsem si moc užila. Bylo to suprové, jako každý výlet s vámi.“

„ V Paříži se mi moc líbilo. Zážitky, organizace i počasí bylo super. Na to nikdy nikdy nezapomenu.“

„ Bylo to skvělý. Moc děkujeme za příležitost se tam s vámi podívat! Paříž je nádherná.“

Zhodnocení p. učitelky Hrdličkové: „Krásný několikadenní mejdan. Samozřejmě non alcohol. A deváťáci vážně skvělí. Takový krásný týden bych klidně prodloužila na dva či tři.“

IMG_20190621_145144 IMG_20190621_145207 IMG_20190622_000040 IMG-20190622-WA0006 IMG-20190622-WA0007 IMG-20190622-WA0009 IMG-20190622-WA0015 IMG-20190622-WA0018

Autor příspěvku: zscimelic